MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat wyszkowski. Uwaga, oszustki podają się za pracowników OPS! Kradną biżuterię

Robert Majkowski
sxc.hu
Fałszywi pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pojawili się w gminach Somianka i Zatory. Kobiety okradły mieszkankę Wyszkowa

W tym tygodniu w Wyszkowie pojawiły się trzy kobiety w wieku około 40 i 50 lat, które pod pretekstem zostawienia wiadomości o paczce dla sąsiadki wpuszczono do mieszkania. Dwie z nich zagadywały właścicielkę w kuchni a trzecia najprawdopodobniej w tym czasie weszła do mieszkania i przeszukała regał w pokoju. Po wyjściu kobiet 86-letnia właścicielka stwierdziła, że zginęła jej złota biżuteria o wartości kilku tysięcy złotych.

Tego samego dnia policja otrzymała jeszcze dwa inne zgłoszenia. Na szczęście osoby zgłaszające nie dały się oszukać. Z ich relacji wynika, że na terenie Mystkówca Starego, gm. Somianka i Mystkówca Kalinówka, gm. Zatory, pow. pułtuski, dwie kobiety podawały się za pracownice OPS.

W takich przypadkach należy pamiętać, że wszyscy pracownicy socjalni posiadają legitymacje, a osoba, do której zgłosi się taki pracownik, ma prawo zażądać jej okazania. Na dokumencie oprócz zdjęcia i danych osobowych pracownika socjalnego dodatkowo powinna znajdować się pieczątka ośrodka i pieczątka państwowa.

Jeśli nasze wątpliwości budzi niepewna wiarygodność dokumentu, zawsze możemy tożsamość takiej osoby sprawdzić, dzwoniąc do OPS lub swoimi wątpliwościami podzielić się z policją dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Pamiętajmy, że pracownicy socjalni nie świadczą usług masażu ani innych tego typu zabiegów. Należy także pamiętać o tym, że pracownicy OPS nie przynoszą do domów żadnych pieniędzy.

Policja ostrzega również przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych, podających się za pracowników innych instytucji oferujących różnego rodzaju usługi czy artykuły do sprzedaży. O wszystkich podejrzanych telefonach lub dziwnie zachowujących się osobach należy bezzwłocznie informować policję dzwoniąc pod numer 997 i 112.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki