MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat ostrołęcki. Budowy mostów na Orzu i Piasecznicy. Zdjęcia, wideo

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Powiat ostrołęcki realizuje obecnie trzy inwestycje mostowe: w Jeglijowcu na Piasecznicy, w Brzeźnie na Orzu i na Narwi w Teodorowie. Oczywiście największa inwestycja to most w Teodorowie – tuż za granicami Ostrołęki.

Prace nad budową mostu na Narwi ruszyły niedawno. To największa obecnie inwestycja powiatu i największa inwestycja mostowa w jego historii.

Budowa mostu na Narwi nie jest jednak jedyną tego typu inwestycją realizowaną przez starostwo. Powiat buduje obecnie jeszcze dwa inne mosty, oczywiście nieporównanie mniejsze.

W lipcu rozpoczęła się realizacja inwestycji „Rozbiórka i budowa mostu przez rzekę Piasecznica w miejscowości Jeglijowiec wraz z dojazdami”. Jest ona dofinansowana ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Raitil z Warszawy. Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę i budowę obiektu mostowego przez rzekę Piasecznica w miejscowości Jeglijowiec wraz z rozbudową drogi powiatowej Kadzidło – Jeglijowiec – Gleba (o długości ok. 444 m), stanowiącej dojazd do mostu. Wartość zadania wynosi 4 439 500 zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa 1 733 335 zł – informuje powiat.

Kolejna inwestycja to „Budowa drogi powiatowej Brzeźno – Pokrzywnica wraz z nowym obiektem mostowym na Orzu”. Jest ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość zadania wynosi 12 802 000 złotych w tym dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości - 8 000 000 złotych, pomoc finansowa gminy Goworowo - 1 500 000 złotych.

Zadanie obejmuje budowę drogi powiatowej Brzeźno – Pokrzywnica na odcinku długości 0,91 km wraz z budową mostu na Orzu oraz budowę i przebudowę infrastruktury technicznej. Wykonawcą robót jest firma Domost z Małkini Górnej. Docelowo droga będzie posiadała nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 m z obustronnymi poboczami utwardzonymi o szerokości 1,5 m i poboczami gruntowymi o szerokości 1 m. Obecnie zostały wbite pale oraz ścianki szczelne, trwają prace związane z budową przyczółków mostowych, na terenie przeznaczonym pod drogę trwają prace związane z wymiana gruntu

– raportuje starostwo powiatowe.

W naszej galerii zamieściliśmy zdjęcia z obu inwestycji. Zobaczcie też film nagrany przez starostwo powiatowe:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki