MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat makowski. Ponad 4 mln zł z Mazowsza na inwestycje powiatu makowskiego: Na drogę i Zespół Szkół w Makowie Mazowieckim. 17.01.2022

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Do podpisania umów na dofinansowanie trzech inwestycji powiatu makowskiego doszło w Ostrołęce 17 stycznia 2022. Mazowieckie dofinansowanie pójdzie na budowę drogi i inwestycje w Zespole Szkół w Makowie.

Z ramienia władz Mazowsza umowy podpisały członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc. Powiat makowski reprezentował starosta Zbigniew Deptuła. Towarzyszyli mu: wicestarosta Dariusz Wierzbicki i skarbnik powiatu Irena Grabowska.

Umowy podpisano w Ostrołęce – przy okazji konferencji prezentującej tegoroczny budżet Mazowsza.

Jedna z podpisanych umów dotyczy dofinansowania przebudowy drogi powiatowej Biedrzyce-Gąsewo-Płoniawy-Bramura. Chodzi o kwotę 2,12 mln zł.

Prace budowlane prowadzone będą na odcinku o długości 3,8 km od skrzyżowania w miejscowości Biedrzyce Stara Wieś (gm. Sypniewo) z drogą powiatową Biedrzyce-Guty Duże-Sławkowo do skrzyżowania z drogą wojewódzką Maków Mazowiecki-Nowa Wieś.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich jest na etapie opracowywania dokumentacji projektowej na przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 626 na rondo.

Planowana inwestycja będzie polegać na wzmocnieniu jezdni, wybudowaniu pasa ruchu dla rowerów, budowie zjazdów gospodarczych do posesji, a także obustronnym wzmocnieniu poboczy.

- Modernizacja drogi z pewnością wpłynie na wzrost bezpieczeństwa i większy komfort jazdy dla wszystkich podróżujących nią do Makowa Mazowieckiego, Ostrołęki, Różana czy Sypniewa – komentował Mirosław Augustyniak – radny sejmiku Mazowsza.

Dwie kolejne umowy dotyczą – już realizowanych – inwestycji w Zespole Szkół w Makowie Mazowieckim. Powiat makowski otrzymał dofinansowanie:

  • 1,34 mln zł na przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń warsztatowo-magazynowych na sale lekcyjne oraz modernizacje wybranych pomieszczeń Zespołu Szkół w Makowie
  • 900 tys. zł na modernizację sal lekcyjnych w budynku Zespołu Szkół w Makowie Mazowieckim

- Bardzo dziękuję za to wsparcie. Miło tak rozpocząć rok – mówił tuż przed podpisaniem umów starosta makowski Zbigniew Deptuła. – Cieszę się szczególnie z środków, które udało nam się pozyskać na inwestycje w Zespole Szkół.

Po pieniądze na oświatę nie jest łatwo sięgnąć, takich programów jest stosunkowo niewiele. Nam się udało, a potrzeby mamy ogromne, bo nasz Zespół Szkół powstał w 1972 roku i od tego czasu nie był remontowany

– komentował starosta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki