MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Muzeum Kultury Kurpiowskiej wzięło udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich – 10-12.05.2019

Piotr Ossowski
Ostrołęka. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w weekend 10-12 maja 2019 wzięło udział w szóstej edycji ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W niedzielę na gości muzeum przy placu Bema i pomnika-mauzoleum na Fortach Bema czekały dodatkowe atrakcje.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja – w tym roku została zorganizowana już po raz szósty – która służy pokazaniu jak zmienia się Polska dzięki funduszom z Unii Europejskiej. W Ostrołęce nie ma chyba na to lepszego przykładu niż Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Kto sobie tego jeszcze nie uświadamiał, miał okazję choćby w niedzielę, 12 maja.

Ostrołęka. Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Jest co pokazywać

Lista inwestycji i przedsięwzięć zrealizowanych przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy wsparciu z środków UE jest bardzo długa. Każdy kto pamięta muzeum sprzed kilkunastu lat wie, że zmiana jest ogromna. Ale nie trzeba tak daleko sięgać pamięcią.

Wszak całkiem niedawno – w zeszłym roku – zakończyła się rozbudowa muzeum polegająca na zaadaptowaniu na jego potrzeby sąsiedniej kamienicy przy placu Bema – kupionej przez placówkę kultury od Społem PSS.

Wcześniej muzeum zrealizowało wielomilionową inwestycję polegającą na rewitalizacji pomnika-mauzoleum na Fortach Bema. Choć rewitalizacja to słowo, które nie oddaje w pełni tego co udało się zrobić w tym miejscu. Pomnik ku czci poległych w bitwie pod Ostrołęką zaczęto wznosić jeszcze w międzywojniu. Zaczęto, bo prace przez całe dekady nie były ukończone, a to co udało się zrobić z czasem zniszczało. Były kolejne komitety budowy – zazwyczaj społeczne, były pomysły, plany. Udało się dopiero dzięki unijnej pomocy.

A wcześniej – także z udziałem środków pomocowych – remontowana była główna siedziba muzeum. Jednym słowem – właśnie dzięki funduszom UE ostrołęckie muzeum wygląda dziś tak, jak wygląda…

Dlatego udział placówki w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich jest czymś naturalnym.

Muzealnicy czekali dziś na gości zarówno w siedzibie przy placu Bema, jak i na Fortach Bema.

Co było w programie?

  • zwiedzanie wystaw w MKK przy placu Bema
  • zwiedzanie pomnika-mauzoleum i prezentacje multimedialne dotyczące bitwy pod Ostrołęką
  • kolorowanki i karty edukacyjne dla dzieci
  • wspólne układanie puzzli z obrazami Wojciecha Kossaka i Karola Malankiewicza
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki