Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odpust ku czci św. Anny w Kamiance przyciągnął tłumy wiernych. 30.07.2023

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Wideo
od 16 lat
W niedzielę 30.07.2023 w Kamiance odbył się odpust ku czci św. Anny. Co roku odpust cieszy się dużym zainteresowaniem, przyjeżdżają na niego nie tylko mieszkańcy gminy Rzekuń, ale też goście z okolicznych powiatów. Nie inaczej jest tym razem.

Impreza odbywa się nad Narwią, tuż obok kaplicy świętej Anny, gdzie odbyła się uroczysta, odpustowa msza święta. Wokół świątyni rozstawiono stoiska z tradycyjnymi przysmakami odpustowymi jak obwarzankami, piwem kozicowym, miodami, pańską skórką, ale też watą cukrową, popcornem, lodami, a nawet burgerami i daniami z grilla.

Na najmłodszych czekały stragany z zabawkami, dmuchańce, loteria, malowanie twarzy.

Swoje stoiska mieli rękodzielnicy, producenci zdrowej żywności, przedstawiciele różnych instytucji.

Nad wodą odbywały się przejażdżki łodziami.

Na scenie najpierw włodarz gminy Bartosz Podolak powitał wszystkich obecnych, podziękował za organizację i życzył dobrej zabawy. Wśród gości na scenie był m.in. wiceminister Arkadiusz Czartoryski, kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski, radny wojewódzki Mirosław Augustyniak, wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski.

Przed kilkoma chwilami mogliśmy modlić się u świętej Anny. Prosimy świętą Annę o opiekę nad gminą Rzekuń, nad wszystkimi rodzinami. Cieszymy się też bardzo z rozwoju tej gminy, która pięknieje. Widać to po tym odpuście, że tylu mieszkańców przybyło na wspólne spotkanie. Serdecznie tego gratuluję wójtowi. Jest mi też miło, że często się spotykamy z wójtem w bardzo sympatycznych okolicznościach. Powiem Państwu taką ciekawostkę, że na całym województwie rząd polski realizuje największą inwestycję właśnie na terenie gminy Rzekuń. To most na rzece Narew. Inwestycja została dofinansowana w wysokości 100 mln zł. Ale to nie wszystko, bo będziemy też z wójtem budowali halę sportową, wspieramy też zabytki, między innymi 1 mln zł na dach kościoła w Rzekuniu

- mówił Arkadiusz Czartoryski i życzył wszystkim dobrej zabawy. Zaprosił też do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat sportu.

Przygotowano ciekawe konkursy, m.in. na najlepszego dojarza, konkurs dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego, konkurencje sportowe.

Na scenie wystąpili: Kapela od Kurpsi, zespół Wrzos, Golden Ladies, Adam Wołosz, Lili. Gwiazdą wieczoru będzie Dejw, a impreza zakończy się zabawą taneczną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki