MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi księża w diecezji łomżyńskiej. Wśród nich księża z Ostrołęki i Myszyńca. 30.05.2020. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Fot. Parafia Myszyniec
Ks. Mateusz Dembiński, ks. Mateusz Krajewski, ks. Marek Spiżewski i ks. Robert Kulas to nowi kapłani diecezji łomżyńskiej. Święcenia kapłańskie otrzymali z rąk biskupa łomżyńskiego podczas mszy w sobotę 30 maja 2020 w katedrze łomżyńskiej.

Ze względu na wprowadzony reżim sanitarny w uroczystości święceń w łomżyńskiej katedrze wzięli udział tylko udział moderatorzy seminarium i proboszczowie z parafii z których pochodzą kandydaci do święceń prezbiteratu oraz ich najbliższa rodzina.

Wśród czterech nowych księży w diecezji łomżyńskiej jest ksiądz Robert Kulas z parafii Myszyniec. Jego msza prymicyjna odprawiona zostanie w niedzielę 31 maja w bazylice w Myszyńcu, o godz. 12.00.

Do niedawna diakon, a dziś już ksiądz Kulas wraz ze święceniami kapłańskimi otrzymał już skierowanie do nowej paprafii. Decyzą biskupa od 1 lipca rozpocznie posługę w parafii pw. Znalezienia Krzyża Św. w Małym Płocku.

Wśród wyświęconych w sobotę 30 maja księży jest także Marek Spiżewski, który – jako diakon – odbywał praktykę w Ostrołęce – w sanktuarium św. Antoniego (klasztor). Decyzją biskupa pozostanie w ostrołęckiej parafii.

Jego msza prymicyjna zaplanowana została na 14 czerwca, na godz. 14.00, w ostrołęckim klasztorze.

Kolejny z wyświęconych 30 maja 2020 księży ¬ ks. Mateusz Dembiński – rozpocznie swoją pierwszą posługę w ostrołęckiej parafii Nawiedzenia NMP (fara).

W naszej galerii zamieściliśmy zdjęcia z uroczystości w katedrze łomżyńskiej udostępnione przez parafię w Myszyńcu.

Przeczytaj także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki