MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ksiądz z Makowa Mazowieckiego skazany za naruszenie nietykalności cielesnej 15-latka

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
tvn warszawa
O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy kilka razy. Ksiądz katecheta pracujący w Specjalnym Ośrodki Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim miał naruszyć nietykalność cielesną 15-letniego podopiecznego ośrodka. Zapadł wyrok z tej sprawie.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadziła śledztwo przeciwko duchownemu, który podczas lekcji religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim naruszył nietykalność cielesną 15-letniego ucznia Radosława S.

- W toku śledztwa ustalono, że w dniu 9 grudnia 2022 r. ksiądz Rafał K. prowadził lekcję religii w jednej z klas w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Katecheta prowadził rozmowę z uczniami na tematy religijne. Przekazał uczniom obrazek z figurą Jezusa i polecił pokolorować. W zamian uczniowie mieli otrzymać słodycze. Obrazek taki otrzymał również uczeń Radosław S.

Chłopiec odmówił pokolorowania obrazka. Stwierdził, że Bóg nie istnieje, a on nie wierzy w Boga. Używał przy tym słów wulgarnych. Ksiądz zareagował agresywnie. Użył wobec ucznia siły fizycznej, przycisnął głowę chłopca do blatu ławki, wykręcał mu ręce, przycisnął przedramieniem jego szyję, uderzył kolanem w brzuch

– opisuje ustalenia śledztwa prokuratura.

I dalej:

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy 31 stycznia 2023 r. przeprowadzono czynności procesowe z udziałem podejrzanego Rafała K. Przedstawiono mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ucznia Radosława S. oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego. Ksiądz nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

30 maja 2023 r. Sąd Rejonowy w Przasnyszu wydał w sprawie wyrok nakazowy, w którym uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Jak informuje portal rdc.pl, ksiądz ma zapłacić 3 tys. zł grzywny i 1,5 tys. zł zadośćuczynienia chłopcu. Z wyrokiem nie zgadza się ani obrona, ani prokuratura.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki