MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncert kameralny dla pań w Ostrołęckim Centrum Kultury, 9.03.2024

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
W sobotni wieczór sala OCK wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Dominowały panie. Bo też z myślą o nich był to koncert. Z okazji Dnia Kobiet.

- Serdecznie witam na dzisiejszym koncercie. Co prawda Dzień Kobiet był 8 marca, ale takie święto należy obchodzić przez tydzień, więc doskonale się wpisujemy - powitał gości Tadeusz Wiśniewski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury. - Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla jednej z osób znajdujących się w tej sali - podkreślił tajemniczo. - Za chwilę dowiedzą się państwo o kogo chodzi - to powiedziawszy, zaprosił na scenę prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, dyrektora ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego Mariusza Popielarza oraz Mariusza Mierzejewskiego - ostrołęckiego przedsiębiorcę i radnego.

A tajemnicę rozwiązał Kamil Fluks - młody ostrołęczanin, dyrygent, prowadzący Ostrołęcką Orkiestrę Kameralną.

- Dokładnie pół roku temu odbyła się pierwsza próba Ostrołęckiej Orkiestry Kameralnej, a 36 takich połówek, czyli dokładnie 18 lat temu przyszła na świat pewna Maja - i tu nie chodzi o pszczółkę, a o naszą prześliczną wiolonczelistkę Maję Sikorę. Mam takie wspomnienie związane z Mają. Pamiętam, jak na tę scenę Maja wyszła z wiolonczelą wielkości altówki i grała jeden z pierwszych swoich koncertów. Byłem zauroczony i pomyślałem: kiedyś na pewno zagramy razem. I tak też się stało. Maju, serdecznie życzenia ode mnie.

Do życzeń dołączyli także pozostali panowie na scenie.

- Pani Maju, chciałem pani życzyć wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, podejmowania odważnych decyzji w życiu, podążania za pasjami - powiedział do jubilatki prezydent Łukasz Kulik, wręczając jej bukiet i upominek.

Mariusz Mierzejewski zwrócił się także do wszystkich obecnych w OCK pań:

- Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet: dużo zdrowia, szczęścia, żebyście zawsze były rozpromienione i aby każdy dzień był dla was najpiękniejszy.

- Życzę wszystkim paniom, abyście były doceniane nie tylko od święta, żebyście zawsze cieszyły się estymą - dopowiedział Mariusz Popielarz. - A wszystkim państwu życzę dziś wspaniałych doznań. Wierzę, że to będzie niezapomniany wieczór.

Jubilatka podziękowała za życzenia, goście odśpiewali jej "Sto lat", a potem zasłuchali się w płynące ze sceny dźwięki...

- Ktoś powiedział, że stworzenie w Ostrołęce orkiestry kameralnej to dobry pomysł. Uczciwie trzeba też powiedzieć, że było wiele osób, które do tego pomysłu podchodziły sceptycznie, ale były też takie, które powiedziały: rób to, co trzeba. Do tego grona należał prezydent Łukasz Kulik. Drugą osoba, która wypowiedziała się w tej kwestii był Jakub Milewski, który na wieść o zamiarze utworzenia w Ostrołęce orkiestry powiedział: łatwo nie będzie, ale trzymam kciuki. I oto macie przed sobą część Ostrołęckiej Orkiestry Kameralnej, która powstała sześć miesięcy temu, a w grudniu 2023 dała pierwszy koncert, a nawet dwa jednego dnia - tak dyrektor OCK wprowadził pierwszego wykonawcę sobotniego koncertu. - Mamy przed sobą grupę ludzi wspaniałych, ambitnych, chcących grać dla państwa. I cóż, zanurzmy się w dźwięki spod palców tych osób płynące...

Drugim wykonawcą był znany i lubiany Ostrołęcki Chór Kameralny.

- O nich w zasadzie można mówić wiele, ale przecież państwo doskonale ten chór znacie - mówił dyrektor Wiśniewski. Przypomniał, że dyrygentem chóru jest Bożena Harasimowicz-Pęza.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki