Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminna Choinka w Zarębach Kościelnych. W warsztatach i animacjach wzięło udział blisko 300 osób

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
I Gminna Choinka w Zarębach Kościelnych została zorganizowana w nowym Centrum Aktywności Kulturalnej. Choinkę podzielono na dwie tury. Najpierw zorganizowano zajęcia dla przedszkolaków oraz uczniów klas I - IV, a następnie dla uczniów klas V - VIII.

Dla dzieci i młodzieży z gminy Zaręby Kościelne przygotowano warsztaty i zabawy z animatorem. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - IV ozdabiali pierniki, a uczniowie klas V - VIII uczyli się jak robić bombki metodą decoupage. Rozstrzygnięto również konkurs o nagrodę wójt gminy Zaręby Kościelne na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Wójt Urszula Wołosiewicz, w imieniu całej społeczności gminy, złożyła świąteczne życzenia dzieciom, rodzicom, nauczycielom i organizatorom choinki. Podziękowała także wszystkim organizatorom za przygotowanie wydarzenia. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac - blisko 90 kart bożonarodzeniowych. Wszystkie karty były piękne i trudno było nam wybrać te najpiękniejsze. Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale i to czy karty były wykonane samodzielnie przez dzieci

- mówiła wójt Urszula Wołosiewicz.

Wyniki

Kategoria przedszkole - I miejsce - Aleksandra Giers
Kategoria kl. I - IV - I miejsce - Maciej Nienałtowski
Kategoria kl. V - VIII - I miejsce - Emilia Młynarczuk
Ponadto, kierownik Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przyznała wyróżnienie Dagmarze Zarębie.

Wszystkie dzieci, które przygotowały karty na konkurs otrzymały słodki upominek.

Organizatorami I Gminnej Choinki w Zarębach Kościelnych są: Urząd Gminy Zaręby Kościelne, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, gminne koła gospodyń wiejskich, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarębach Kościelnych, Rada Rodziców i Młodzieżowa Rada Gminy, a także gminna Biblioteka Publiczna i Ochotnicza Straż Pożarna w Zarębach Kościelnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki