MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Kandydaci na wójtów i burmistrzów w gminach pow. ostrowskiego. Kto startuje?

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
123rf
W czwartek, 14 marca o godz. 16.00 mija termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów w zbliżających się wyborach samorządowych. Przeczytajcie, kto będzie walczył o fotel wójta lub burmistrza w gminach pow. ostrowskiego. Kto nie ubiega się o reelekcję? Kto nie ma kontrkandydata?

Andrzejewo

W gm. Andrzejewo jest troje kandydatów na wójta. To 38-letni Piotr Cimoch (KWW Piotra Cimocha) z Andrzejewa, 36-letni Sylwiusz Han (KWW Sylwiusza Hana) ze Starej Ruskołęki i mająca 55 lat obecna wójt Beata Urszula Ponichtera (KWW Beaty Ponichtera) z m. Pieńki-Sobótki.

Boguty-Pianki

W Bogutach-Piankach jest dwóch kandydatów na wójta. To Wojciech Bogucki (55 lat) z m. Zawisty-Króle reprezentujący KWW - Niezależni z gminy Boguty-Pianki oraz obecny wójt gminy Jędrzej Michał Drewnowski (33 lata) z m. Drewnowo-Ziemaki reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość.

Brok

W Broku o stanowisko burmistrza ubiega się obecny burmistrz Marek Młyński (69 lat) z KWW Marka Młyńskiego oraz Sebastian Oczkowski (41 lat) z KWW Sebastiana Oczkowskiego.

Małkinia Górna

W Małkini Górnej o fotel wójta będzie walczyć czworo kandydatów: obecna wójt Bożena Kordek (59 lat) z KWW Bożeny Kordek, Zbigniew Nietubyć (57 lat) reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość, Dariusz Stanisław Rafalik (60 lat) z KWW Dariusza Rafalika oraz Andrzej Sadowski (57 lat) z KWW Andrzeja Sadowskiego.

Nur

W Nurze jest tylko jeden kandydat na wójta. To mieszkający w Strękowie obecny wójt gminy, 37-letni Rafał Kruszewski reprezentujący KWW Rafała Kruszewskiego - Nasza Gmina Nur.

Ostrów Mazowiecka - gmina wiejska

Kontrkandydata nie ma także wójt gminy Ostrów Mazowiecka. Mieszkający w Starej Grabownicy 61-letni Waldemar Brzostek jest jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko wójta. Waldemar Brzostek startuje z KWW Waldemara Brzostka.

Ostrów Mazowiecka - gmina miejska

O stanowisko burmistrza ubiega się pięcioro kandydatów: 46-letnia Agata Wioletta Bartkiewicz (KWW Wspólna przyszłość miasta), obecny burmistrz, 57-letni Jerzy Bauer (KW Prawo i Sprawiedliwość), 45-letni Hubert Betlejewski (KKW Koalicja Obywatelska), 64-letni Zbigniew Kamiński (KWW Niezależni Razem) i 58-letni Sławomir Przeździecki reprezentujący KWW Sławomira Przeździeckiego.

Stary Lubotyń

W gm. Stary Lubotyń jest dwóch kandydatów na wójta: obecny wójt, 66-letni Ireneusz Gumkowski (KWW Bądźcie z nami) i 62-letni Tadeusz Legacki (KWW Czas na zmiany w gminie).

Szulborze Wielkie

W gm. Szulborze Wielkie jedynym kandydatem na wójta jest obecny wójt - 41-letni Karol Dąbkowski reprezentujący KWW Współpraca i Zgoda.

Wąsewo

Chętnych do objęcia urzędu wójta gminy Wąsewo jest troje kandydatów: 65-letni Tadeusz Bąk z m. Ulasek z (KWW Tadeusza Bąka - Niezależni dla Wąsewa), 51-letnia Małgorzata Malicka z Wąsewa (KWW "Solidarni 2038") oraz 45-letnia Urszula Nadratowska z Wąsewa-Kolonii (KWW Urszuli Nadratowskiej).

Zaręby Kościelne

Jedyną kandydatką na stanowisko wójta gminy Zaręby Kościelne jest obecna wójt Urszula Wołosiewicz (62 lata) z KWW Aktywność i Rozwój.

Jedyną gminą, w której o reelekcję nie ubiega się obecny wójt jest Wąsewo. 47-letni Rafał Józef Kowalczyk startuje w wyborach na radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy KKW Trzecia Droga PSL-PL 2050 Szymona Hołowni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki