MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekologiczny Piknik Rodzinny w Starym Lubotyniu. 18.06.2023 przygotowano atrakcje dla dużych i małych mieszkańców gminy. Zdjęcia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 16 lat
W programie pikniku znalazły się konkursy, turnieje, warsztaty oraz dyskoteka. Przygotowano wiele atrakcji.
od 16 lat

Ekologiczny Piknik Rodzinny rozpoczął wójt Ireneusz Gumkowski, który powitał wszystkich mieszkańców gminy Stary Lubotyń. Następnie rozstrzygnięto konkursy ekologiczne, w których zadaniem uczestników było pokazanie co można zrobić z odpadów. Na konkurs "Ekozwierzak" oraz "Ekomoda" wpłynęło wiele ciekawych prac i wybór najlepszych nie był łatwy - każda była pomysłowa i misternie wykonana. Ponadto, gminna biblioteka nagrodziła najlepszych czytelników.

Po konkursach uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu zaprezentowali na scenie spektakl "Na ratunek lasom".

Dużo emocji i śmiechu wśród mieszkańców gminy wzbudził Eko Turniej Wsi - tu przedstawiciele kilku sołectw musieli wykazać się szybkością, zręcznością oraz wiedzą (dotyczącą np. segregacji odpadów). Choć nie wszystkie konkurencje okazały się proste to każda drużyna zasłużyła na ogromne brawa - za odwagę i duże poczucie humoru.

Od mieszkańców dla mieszkańców

Takie rodzinne pikniki dla mieszkańców gminy organizujemy już od kilkunastu lat. Przygotowujemy je wspólnie z rodzicami, nauczycielami, kołami gospodyń wiejskich, klubem seniora. W tamtym roku podczas pikniku było wspólne grillowanie, ale w tym roku postanowiliśmy z niego zrezygnować - w to miejsce przygotowaliśmy słodycze dla dzieci, a o poczęstunek zadbały koła gospodyń wiejskich i klub seniora. Wszystko jest robione przez mieszkańców dla mieszkańców. Pikniki doskonale angażują i integrują lokalną społeczność. Ponadto, ze względu na to, że w tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, nauczyciele przygotowali kilkanaście stanowisk ekologicznych

- opowiada wójt gminy Ireneusz Gumkowski.

W programie pikniku znalazły się też m.in. gry i zabawy z nagrodami, występy taneczne oraz pokaz napełniania balonu. Ekologiczny Piknik Rodzinny zakończył się dyskoteką pod gwiazdami.

Tak jak co roku na pikniku znajdowały się liczne stoiska z jedzeniem i napojami, zabawkami, duże (bezpłatne) dmuchane wesołe miasteczko oraz stanowiska leśników, straży pożarnej, policji i namioty kół gospodyń wiejskich. W tym roku ofertę wydarzenia wzbogacono o kilkanaście stoisk o tematyce "eko". Można było m.in. własnoręcznie zrobić ekotorby, ekobiżuterię i ekomydło, a także stworzyć ramkę z mchu, szyszek i innych darów lasu.

Zobacz inne materiały z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki