Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dożynki i Zajazd Szlachecki w Troszynie. Było też pożegnanie proboszcza. 3.09.2023. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Już po raz 11. odbył się w Troszynie Zajazd Szlachecki. Impreza ta łączona jest tutaj z tradycyjnymi dożynkami. Wszystko zaczęło się o godz. 11.30 od mszy świętej w troszyńskim kościele.

Dożynki w Troszynie to wyjątkowa impreza, bo od ponad dekady tradycję podziękowań za plony łączy się tu z tradycją szlachecką. Dlatego dożynki w tej gminie wyglądają inaczej niż w położonych po drugiej stronie Narwi gminach kurpiowskich. Troszyn to szlachta i tej tradycji gmina jest wierna.

Dożynki połączone z Zajazdem Szlacheckim nie mogły nie rozpocząć się mszą świętą w pięknym troszyńskim kościele. Mszą szczególną, bo podczas nabożeństwa pożegnał się z wiernymi wieloletni proboszcz parafii w Troszynie ksiądz Tadeusz Siedlecki.

Po nabożeństwie wszyscy przeszli na teren przy Centrum Kultury gdzie najpierw dokonano oficjalnego otwarcia imprezy, a potem rozpoczęła się część rozrywkowa.

Na początek wszystkich powitał gospodarz gminy (pełniący jednocześnie obowiązki starosty dożynek) wójt Edwin Mierzejewski. Głos zabrał także ksiądz Tadeusz Siedlecki i najważniejsi goście – poseł Arkadiusz Czartoryski i starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Po wspólnym podzieleniu się chlebem wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały uginające się pod ciężarem dań i przystawek stoiska. Wszystko bez limitu i za darmo.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki