MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dłuższe areszty dla członków mafii

epe
Sądy w Warszawie i Wyszkowie przedłużyły areszty tymczasowe 19 członkom gangu wyszkowskiego. Decyzje o przedłużeniu aresztu o kolejne trzy miesiące zapadły pod koniec października i 2 listopada.

Tak jak pisaliśmy w ostatnim wydaniu "Głosu Wyszkowa" ('Rok po rozbiciu 'Wyszkowa''), 2 listopada Sąd Rejonowy w Wyszkowie rozpatrzył wniosek prokuratury w sprawie przedłużenia aresztu tymczasowego siedmiu dilerom, członkom gangu.
Przeciwko wszystkim siedmiu akty oskarżenia trafiły do sądu. Proces ma zacząć się w marcu przyszłego roku. Dwóch spośród dilerów chce dobrowolnie poddać się karze. Sąd będzie wniosek rozpatrywał 25 listopada. Pięciu pozostałym dilerom sąd przedłużył areszt do końca czerwca 2005 r.
Jednocześnie pod koniec października Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, wystąpiła do Sądu Apelacyjnego o przedłużenie aresztu Robertowi K., Sławomirowi Z., Sylwestrowi M., Adamowi P., Jackowi W., Franciszkowi P., Krzysztofowi B., Mariuszowi G., Maciejowi Ż., Tadeuszowi M.
Sąd Okręgowy w Ostrołęce z kolei przedłużył areszt Robertowi Z. i Przemysławowi K. Mężczyźni podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, udział w handlu i obrocie narkotykami, napady rabunkowe. Sąd przedłużył im areszty, ponieważ prokuratura i policja nie zakończyły jeszcze śledztwa w ich sprawie.
Przypomnijmy, wszyscy wchodzili w skład gangu wyszkowskiego. W listopadzie ubiegłego roku dwustu policjantów z Centralnego Biura Śledczego zatrzymało w domach i mieszkaniach w kilku miastach 24 członków gangu wyszkowskiego. Trafili do aresztów, gdzie czekają na procesy. Podczas rocznego śledztwa zatrzymano łącznie 50 osób, powiązanych ze sprawe jest co najmniej 70.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki