MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy w Ostrołęce powstaną kolejne bloki socjalne? O to na sesji Rady Miasta 20.06.2024 pytała prezydenta radna Magdalena Jaworowska

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Budynek przy ul. Braterstwa Broni został oddany do użytku w 2015 roku.
Budynek przy ul. Braterstwa Broni został oddany do użytku w 2015 roku. Beata Dzwonkowska
- W ostatnich kilku latach bloków socjalnych nie budowano w Ostrołęce. Czy to się zmieni? Jest wielu oczekujących na takie mieszkania - z takim pytaniem zwróciła się do prezydenta Ostrołęki radna Magdalena Jaworowska. Dopytywała też, ile osób jest na liście oczekujących.

- Widzimy problem jeśli chodzi o bloki socjalne, ale też nie oszukujmy się - praktycznie nie mamy terenów, w których mogłyby takie bloki powstać. Lista oczekujących jest długa, ale tak zawsze było - odpowiedział radnej prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski. - Jeżeli budżet nam się będzie dobrze bilansował i uda się zaoszczędzić trochę pieniędzy, to ja też jestem zwolennikiem budowy takich bloków - dodał. - Ale musimy się zastanowić nad optyką wydawania pieniędzy. Chcemy poprawiać komfort życia mieszkańców i musimy troszeczkę zrewidować nasze podejście do wydatkowania miejskich pieniędzy. Na dziś nie jestem w stanie zadeklarować, że takie bloki powstaną.

Wiceprezydent Ostrołęki Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz uzupełniła, że na mieszkanie socjalne oczekuje 71 osób.

- Mamy 46 wniosków ponownych i 22 nowe - dodała. - Prezydent przygotowuje zarządzenie powołujące społeczną komisję mieszkaniową. Część z państwa radnych będzie mogła opiniować te wnioski.

- Temat mieszkań socjalnych jest trudny - mówił Mariusz Popielarz, wiceprzewodniczący Rady Miasta. - Ja zastanawiam się, czy nie warto byłoby rozwiązać ten problem nieco inaczej - niekoniecznie budować bloki, bo to poważna inwestycja, tylko dwa lub trzy mieszkania w roku kupić co roku na rynku wtórnym - chodzi o mieszkania o niezbyt wysokim standardzie, w starszych blokach - wówczas jest taniej. To nie stanowiłoby zbyt dużego obciążenia dla budżetu w danym roku, a może wyjść taniej za metr niż budowa nowego bloku.

Inny aspekt sprawy podniósł Wojciech Zarzycki, przewodniczący Rady Miasta.

- Budowie bloków socjalnych towarzyszą często protesty mieszkańców sąsiadujących posesji. A przydzielenie mieszkań w różnych miejscach jest w mojej ocenie idealnym rozwiązaniem i można się nad tym pochylić - powiedział.

Bloki socjalne w Ostrołęce znajdują się: przy ul. Padlewskiego, Sienkiewicza, Kołobrzeskiej, ul. Księcia Mieszka I, ul. Koszarowej, Żeromskiego, Braterstwa Broni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki