MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boguty - Pianki: Kolędowali w GOK-u. Wystąpiło kilkanaście zespołów

(mb)
Kolędy zaśpiewały m. in. dziewczęta z boguckiego gimnazjum
Kolędy zaśpiewały m. in. dziewczęta z boguckiego gimnazjum
Jak zawsze w święto Trzech Króli sala widowiskowa w GOK-u była pełna ludzi

"Święty Wieczór" to spotkania kolędnicze, które odbywają się w Bogutach - Piankach, zawsze w święto Trzech Króli. Dwudzieste ósme występy kolędników odbyły się 6 stycznia, w świeżo wyremontowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

W tym roku przed bogucką publicznością zaprezentowało się kilkanaście zespołów kolędniczych i solistów. Przyjechali z czterech powiatów woj. podlaskiego (zambrowskiego, grajewskiego, kolneńskiego i wysokomazowieckiego) oraz z gminy Boguty - Pianki.

- Nie ma zespołów z naszego powiatu, bo na Mazowszu tradycje kolędnicze nie są tak żywe, jak na Podlasiu - twierdzi dyrektor Roman Świerżewski z GOKiS.

Występy kolędników rozpoczął Radosław Pełszyk z Ciechanowca, który grą na ligawce przypomniał klimat niedawno minionego Adwentu.

Największą furorę na przeglądzie w Bogutach zrobił - jak co roku - zespół kolędniczy z niedalekich Wyszonek - Błoni w pow. wysokomazowieckiem. Od niedawna nosi on nazwę "Podlasie" i występuje w dość dużym składzie. Są to starsi panowie, choć role Żyda i Diabła grają młodsi mężczyźni. To oni zebrali najwięcej braw.

Z przedstawieniem o Herodzie wystąpili także m. in. uczniowie ze szkoły w Tymiankach - Buciach w gm. Boguty - Pianki. Większość uczestników spotkania w Bogutach prezentowała kolędy, zarówno te najbardziej popularne, jak i mało znane. Publiczność zachwyciła sopranistka Julia Karlova, Polka z Kazachstanu (studia muzyczne kończyła w Warszawie), która występowała w Bogutach przed rokiem. Nieźle i w bardziej wspólczesnych rytmach zaśpiewały kolędy gimnazjalistki z Bogut, podobali się też miejscowi "Żurawiacy", a także zespół "Laskowianki" z Laskowca k. Zambrowa.

Występy oglądali nie tylko mieszkańcy Bogut i pobliskich wsi, ale także goście, m. in. z łomżyńskiego oddziału stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Przyjechała także Danuta Janusz - zastępca burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Organizatorami wieczoru kolędniczego byli: dyrektor GOKiS, wójt gminy Boguty - Pianki i starosta powiatu ostrowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki