Lucas Hernandez zerwał więzadła krzyżowe w meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Borussia Dortmund – PSG. Nie zagra co najmniej przez pół roku

Jacek Kmiecik
Obrońca Paris Saint-Germain i reprezentacji Francji Lucas Hernandez został zmuszony do opuszczenia boiska w pierwszej połowie pierwszego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund (0:1). Francuz podczas próby powstrzymania Niklasa Füllkruga przed zdobyciem bramki doznał kontuzji kolana i mimo próby kontynuowania gry został zmieniony przed przerwą.

Reprezentacja Francji to rywal Polski w grupie D Euro 2024

Udział Lucasa Hernandeza w Euro 2024 stanął pod znakiem zapytania. Reprezentacja Francji jest rywalem drużyny Polski w grupie mistrzostw Europy w Niemczech. W grupie D znalazły się również Holandia i Austria.

Kilka godzin po meczu kolano Hernandeza było nadal zbyt spuchnięte, aby określić charakter kontuzji. Media już jednak wieszczyły, że Lucas nie zagra w rewanżowym meczu półfinałowym w przyszłym tygodniu z Borussią Dortmund w Paryżu.

Rezonans magnetyczny potwierdził zerwanie więzadeł krzyżowych

W czwartek Hernandez przeszedł rezonans magnetyczny lewego kolana i okazało się więzadła krzyżowe w kolanie zostały zerwane. Zawodnik w najbliższych dniach przejdzie operację.

EPA/PAP

Ponieważ rekonwalescencja będzie wymagała co najmniej sześciu miesięcy, Hernandez nie będzie mógł wziąć udziału w mistrzostwach Europy, które odbędą się tego lata.

Hernandez doznał podobnej kontuzji w pierwszym meczu mundialu 2022

Lucas już wcześniej doznał podobnej kontuzji prawego kolana. Obrońca zerwał „krzyże” podczas pierwszego meczu Francji z Australią na mundialu 2022 w Katarze. Piłkarz wrócił do treningów w marcu ubiegłego roku.

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps ogłosi 16 maja skład „Les Bleus” na mistrzostwa Europy w Niemczech.