Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biura poselskie Arkadiusza Czartoryskiego, Marcina Grabowskiego i Żanety Cwaliny-Śliwowskiej

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W tej kadencji w sejmie jest aż troje ostrołęczan: Arkadiusz Czartoryski i Marcin Grabowski z PiS i Żaneta Cwalina-Śliwowska z Trzeciej Drogi. Gdzie posłowie będą mieli swoje biura? Już wiemy!

Przypomnijmy, że w tej kadencji w sejmie jest troje ostrołęczan: Arkadiusz Czartoryski i Marcin Grabowski z PiS i Żaneta Cwalina-Śliwowska z Trzeciej Drogi.

Kandydaci walczyli w okręgu wyborczym nr 18, czyli ostrołęcko- siedleckim, który dotyczył: Ostrołęki, Siedlec oraz powiatów: garwolińskiego, łosickiego, makowskiego, mińskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego i wyszkowskiego.

Biura poselskie. Adresy

Poseł ma obowiązek utworzenia jednego biura (tzw. biura podstawowego).

Ryczałt na prowadzenie biura poselskiego wynosi 19.000 zł miesięcznie.

Z ryczałtu mogą być pokrywane m.in. wydatki na wynagrodzenia pracowników biur poselskich, tłumaczenia, ekspertyzy i opinie sporządzane bezpośrednio u wybranych ekspertów, usługi telekomunikacyjne związane z wykonywaniem mandatu poselskiego i przejazdy posła samochodami w związku z wykonywaniem mandatu. Ryczałt może być też przeznaczony na pokrycie wydatków bieżących takich jak czynsz, opłaty za energię elektryczną i cieplną, gaz i wodę oraz prace porządkowe, konserwację i naprawę sprzętu technicznego biura oraz koszty jego eksploatacji, drobne naprawy i remonty, podróże służbowe pracowników, zakup materiałów biurowych, prasy, wydawnictw, środków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz koszty obsługi rachunkowo-księgowej i bankowej biura. Ryczałt nie może być wykorzystywany na finansowanie działalności partii politycznych, organizacji społecznych, fundacji oraz działalność klubów i kół poselskich i parlamentarnych, a także na finansowanie działalności charytatywnej, sponsorskiej oraz na prowadzenie kampanii wyborczej - czytamy na stronie sejmowej.

I tak, Arkadiusz Czartoryski swoje biuro poselskie ma (już od lat) przy ul. Korczaka 4. Mieści się tam również biuro senatorskie Roberta Mamątowa.

Marcin Grabowski na swoje biuro poselskie wybrał budynek przy ul. Głowackiego 21.
Żaneta Cwalina- Śliwowska swoje biuro poselskie będzie miała na tej samej ulicy, ale w budynku nr 30.

Na chwilę obecną biura nowo zaprzysiężonych posłów są jeszcze puste.

Poinformujemy, kiedy będą czynne i w jakich godzinach będą dyżurować posłowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki