MKTG SR - pasek na kartach artykułów

20. Dni Ostrowi Mazowieckiej. 15.06.2024 burmistrz wręczył nagrody oraz stypendia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Po przemówieniu burmistrza i wystąpieniach gości wręczono stypendia i nagrody za wybitne osiągniecia w nauce i osiągnięcia sportowe.

W sobotę, 15 czerwca 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęły się od bloku oficjalnego, czyli występu Zespołu Pieśni i Tańca "BezWianka" oraz powitania wszystkich przybyłych ostrowian i zaproszonych gości. Wśród licznych gości byli m.in. Mariusz Popielarz - dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Delegatury w Ostrołęce, Janina Ewa Orzełowska - członkini zarządu województwa mazowieckiego oraz Rafał Kowalczyk - radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Proszę państwa, jesteśmy uczestnikami 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej - ale to nie jest najważniejsza data. Nie wiem, czy państwo zdajecie sobie sprawę, że ten rok to też 590. rocznica uzyskania praw miejskich. W 1434 roku Bolesław IV nadał naszemu miastu prawa miejskie. Jest jeszcze jedna bardzo ważna data: to również 510. rocznica nadania nam prawa do organizacji jarmarków przez księżną Annę Mazowiecką. Pracownikom jednostek, pracownikom ratusza i wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie tej imprezy, chciałbym podziękować. Chciałbym podziękować również sponsorom, bo bez nich nie mogłoby się to udać. Dziękuję państwu, że wszyscy tu jesteście. Jestem zaszczycony, że odwiedzacie Ostrów Mazowiecką. To jest piękne miasto. Zrobimy wszystko, żeby się dalej dobrze rozwijało. Życzymy dobrej zabawy

- mówił burmistrz Hubert Betlejewski.

Po przemówieniu burmistrza i wystąpieniach gości wręczono stypendia i nagrody za wybitne osiągniecia w nauce i osiągnięcia sportowe.

Jeszcze tego samego dnia na scenie zaprezentowały się grupy taneczne i wokalne działające pod szyldem Miejskiego Domu Kultury. Natomiast wieczorem odbył się koncert Andrzeja Rybińskiego i zespołu TOPKY. Dzień zakończyła dyskoteka z DJ-em Czarnym.

A oprócz występów na scenie można było miło spędzić czas wśród licznych stoisk na Mazowieckim Jarmarku Księżnej Anny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki