Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwolnienia grupowe w FORTE. Fabryki Mebli FORTE z Ostrowi Mazowieckiej planują zwolnić nawet do 230 pracowników

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Źródło: mebleforte.oferteo.pl
O tym, że sytuacja w Fabrykach Mebli FORTE jest trudna, mówiło się już od miesięcy. Najpierw pandemia Covid, potem wojna na Ukrainie - spadł popyt na meble, a sytuacja finansowa spółki pogorszyła się. Na początku listopada firma zapowiedziała zwolnienia grupowe.

Informacja została podana do publicznej wiadomości 3 listopada. Decyzja o przeprowadzeniu zwolnień grupowych i rozpoczęciu konsultacji ze związkami zawodowymi została podjęta po zapoznaniu się z bieżącym raportem o szacunkowych wynikach finansowych firmy.

Decyzja Zarządu wynika z pogorszenia sytuacji finansowej Spółki związanej ze znacznym spadkiem popytu na meble, co skutkuje koniecznością podjęcia działań mających na celu poprawę efektywności operacyjnej i kosztowej oraz koniecznością dostosowania poziomu kosztów zatrudnienia do obecnej sytuacji finansowej i rynkowej Emitenta. Decyzja Zarządu o przeprowadzeniu zwolnień grupowych jest jednym z elementów szerszego programu oszczędnościowego mającego na celu dostosowanie kosztów Spółki do obecnej sytuacji rynkowej

- czytamy w raporcie.

Fabryki Mebli FORTE zamierzają rozwiązać umowy o pracę "z nie więcej niż 230 pracownikami Emitenta co stanowi około 10% wszystkich zatrudnionych w Spółce". Zwolnienia odbędą się do 31 stycznia 2024 roku. Spółka szacuje, że koszty związane ze zwolnieniami grupowymi wyniosą ok. 7 mln złotych.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki