MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmarła Jadwiga Kwiatkowska- Wyrzykowska z Makowa Mazowieckiego

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim
Jadwiga Kwiatkowska- Wyrzykowska to wieloletnia działaczka, członkini Klubu Seniora, dwukrotnie odznaczona medalem "Za zasługi dla miasta Makowa Mazowieckiego”.

Jadwiga Kwiatkowska- Wyrzykowska to znana w regionie działaczka, szefowa Klubu Seniora Makowianka. Zmarłą żegnają samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji w mieście, mieszkańcy.

Pani Jadwiga było nie tylko niezwykłą osobą, ale również przez wiele lat aktywnie działała na rzecz makowskiego środowiska kultury. Jako wieloletnia członkini Klubu Seniora Makowianka , przez blisko 20 lat z ogromnym zaangażowaniem i pasją pełniła funkcję kierownika zespołu. Pani Jadwiga dwukrotnie została uhonorowana medalem "Za zasługi dla miasta Makowa Mazowieckiego": w 2014 roku za wieloletnią społeczno- kulturalno- oświatową działalność oraz w 2021 roku za aktywność i pełną zaangażowania pracę w Klubie Seniora na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście. Zapamiętamy panią Jadwigę jako osobę zawsze pogodną, życzliwą i uśmiechniętą. Dziękuję za ogromny wkład w kultywowanie lokalnej kultury, za każdy uśmiech i dobre słowo. Pani Jadwigo, będzie nam Pani bardzo brakowało

- napisał w mediach społecznościowych burmistrz Makowa Mazowieckiego Tadeusz Ciak.

Pani Jadwiga związana była z Miejskim Domem Kultury w Makowie Mazowieckim kilkadziesiąt lat. Współtwórczyni i organizatorka życia kulturalnego w naszym mieście. Od 2005 roku liderka makowskiego Klubu Seniora Makowianka, w 2014 r. odznaczona medalem "Za zasługi dla miasta Makowa Mazowieckiego” i w 2021 r. za pasję i zaangażowanie w prowadzenie Klubu Seniora Makowianka.
Wiele lat współpracy z panią Jadzią to spotkania, wyjazdy, programy artystyczne z okazji Dnia Seniora, Dnia Matki, Dni Makowa, Świąt Wielkanocnych, Bożonarodzeniowych i corocznie reprezentowanie Makowa Mazowieckiego na Przeglądzie Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty”. To autorskie teksty skeczy, które bawiły licznie zgromadzoną publiczność.

- czytamy wspomnienie na stronie Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki