MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko w Ostrołęce. Poseł Czartoryski zapowiada wizytę ministra obrony. 11.01.2023

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Polska Press
Podczas wizyty ministra Mariusza Błaszczaka powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących planowanej jednostki wojskowej w Ostrołęce.

Jak już informowaliśmy, w Ostrołęce powstanie jednostka wojskowa. Kilka dni temu ogłoszono plany budowy 1 Dywizji Piechoty Legionów, która ma stacjonować w kilku ośrodkach na Mazowszu i Podlasiu. Siedzibą dywizji będzie Ciechanów.

Zapowiedzi utworzenia jednostki wojskowej w Ostrołęce skomentował poseł z Ostrołęki, wiceminister Arkadiusz Czartoryski.

- Z ogromną satysfakcją potwierdzam, że w Ostrołęce w ramach nowo formowanej 1 Dywizji Piechoty Legionów (nazwa odwołująca się do chlubnej historii jednostki WP z okresu IIRP) powstaje silne zgrupowanie Wojska Polskiego w Ostrołęce. Kilka dni temu Pan premier Mariusz Błaszczak podpisał dokumenty zatwierdzające siedzibę dowództwa i miejsca dyslokacji nowych jednostek WP w tym i te odnoszące się do Ostrołęki. Pracując przez wiele lat w Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, uczestniczyłem w posiedzeniach, na których przewijała się dyskusja o obronie wschodniej Polski, wschodniego Mazowsza i przepraw przez Narew. Dzisiaj zapadła decyzja, że Wojsko Polskie wraca do Ostrołęki i to wraca w takiej sile po ponad 80 latach. Mamy w Ostrołęce niezwykle ważne przeprawy przez Narew. Kolejne nowe przeprawy mostowe przez Narew niebawem powstaną. W Ostrołęce znajduje się infrastruktura energetyczna, która będzie rozbudowywana. To wszystko wymaga osłony. Dla naszego miasta oznacza to wzrost miejsc pracy, wzrost znaczenia miasta na mapie Polski, wzrost dochodów lokalnych – komentuje poseł Czartoryski.

I zapowiada:

- Ogromnie dużo będzie teraz zależało od życzliwego przyjęcia decyzji MON przez Urząd Miasta. W ciągu najbliższych dni zorganizujemy w Ostrołęce konferencję prasową z udziałem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka i przekażemy szczegóły decyzji. Nowa jednostka będzie wyposażona w niezwykle nowoczesny sprzęt ciężki, którym dysponuje obecnie Wojsko Polskie. Z ciekawością wysłucham opinii mieszkańców jaką nazwę powinna nosić nowa potężna jednostka WP z Ostrołęki. To są decyzje jeszcze przed nami.

Zobacz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki