MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Witowy Most. Strażacy i energetycy ratowali bociana, który wypadł z gniazda

Redakcja
20.07.2019. Witowy Most. Na ratunek bocianowi
20.07.2019. Witowy Most. Na ratunek bocianowi OSP Baranowo
Witowy Most. 20.07.2019 strażacy i energetycy uczestniczyli w takiej oto akcji.

W sobotnie przedpołudnie strażacy ochotnicy i energetycy pospieszyli na ratunek... bocianowi.

Takich bocianich historii nie brakuje w naszym regionie. To świadczy o wrażliwości mieszkańców. Oto dwa przykłady z powiatu ostrowskiego.

W czerwcu mieszkanka Kiełczewa gm. Małkinia Górna, zawiadomiła, że bociany, które znajdują się w gnieździe przy jej posesji, prawdopodobnie zostały porzucone. Z kilkudniowej obserwacji wynikało, że młode ptaki nie mają pożywienia.

Z pomocą boćkom ruszyli strażacy z OSP Małkinia Górna i OSP Prostyń. Wydobyli bociany z gniazda i zawieźli do azylu w warszawskim zoo. Brawo!

W Czesinie w gminie Wąsewo, pod koniec czerwca, z gniazda na słupie energetycznym wypadł młody bocian. Był ranny, zaopiekowali się nim mieszkańcy. Karmiono go, ale niewłaściwie (gotowanym mięsem, zamiast surowym) i bociek osłabł. W czasie weekendu sołtys zaalarmował wójta Rafała Kowalczyka.

24 czerwca wójt jechał służbowo do Warszawy, więc zapakował bociana do auta i zawiózł go do warszawskiego ZOO, gdzie jest „Azyl dla Ptaków”, czyli Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Chronionych.

Przejechałem autem przez teren całego ogrodu zoologicznego, aż do azylu. Tam bocian został zbadany i przyjęty. Oddałem go w ręce fachowców. Mam na to stosowne zaświadczenie z pieczątką - opowiada wójt Rafał Kowalczyk.

Wójt Rafał Kowalczyk ma już spore doświadczenie w zajmowaniu się losem rannych ptaków. W tym roku wiózł bociana po raz pierwszy, ale w sumie dostarczył do warszawskiego azylu już 4 bociany i łabędzia. W czasie podróży samochodem bociany zachowują się spokojnie. Podróż z łabędziem była mniej komfortowa, bo walił dziobem w szybę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki