Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim 10.11.2023

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
PSP w Rząśniku Włościańskim
Tegoroczny Wieczór Pieśni Patriotycznych w Publicznej Szkole Podstawowej w Rząśniku Włościańskim przebiegał pod hasłem „Niech płynie pieśń dla Niepodległej”.

W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, ich rodzice oraz dziadkowie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Rafał Kowalczyk - wójt gminy Wąsewo, przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP Oddział w Ostrowi Mazowieckiej pod przewodnictwem prezesa pułkownika Jerzego Trojanowskiego oraz Krystyna Szołkowska - była dyrektor i przyjaciel szkoły.

Uczniowie pod kierunkiem Barbary Zadrogi wprowadzili wszystkich zebranych w atmosferę uroczystości piosenką „Niepodległość”. Następnie dzieci z przedszkola i klas 1-8 pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali przygotowane piosenki patriotyczne. Były to piękne i niezwykle wzruszające momenty, każdy widział wielkie zaangażowanie i piękną postawę młodych patriotów, którzy starali się jak najlepiej wykonać swoje zadanie. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa

- relacjonuje PSP w Rząśniku Włościańskim.

Po pierwszej części głos zabrali goście, którzy dziękowali za zaproszenie i podkreślali niezwykle ważną rolę w przekazywaniu tradycji patriotycznych młodemu pokoleniu oraz ciekawą formę realizacji tego ważnego zadania dla polskiej szkoły. Płk Jerzy Trojanowski przybliżył zebranym postać Józefa Piłsudskiego i jego rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Wójt Rafał Kowalczyk dziękował za kontynuowanie od wielu lat niezwykłej uroczystości, która gromadzi tak wielu uczestników i w interesujący sposób przekazuje tradycje niepodległościowe i patriotyczne. Podkreślił też rolę Marii Konopnickiej - patronki szkoły w podtrzymywaniu ducha narodowego w czasach zaborów. Pani Krystyna Szołkowska wyraziła wdzięczność, że szkoła tak pięknie przekazuje młodemu pokoleniu treści patriotyczne i kształtuje charaktery młodych Polaków do umiłowania ojczyzny. Kolejnym etapem wieczoru było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z różnych okresów historii Polski, kiedy trzeba było stanąć do walki o wolność, honor i ojczyznę.

To był wspaniały wieczór pełen wzruszeń, który przebiegł w niezwykłej atmosferze miłości do ojczyzny, odpowiedzialności za Polskę i jednoczący całą społeczność szkolną

- czytamy na stronie szkoły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki