Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Walny Zjazd Towarzystwa Kurpiowskiego "Strzelec" w Czarni, 18.11.2023

Kazimierz Żyra
Fot. Kazimierz Żyra
Towarzystwo Kurpiowskie "Strzelec" jest największą i najstarszą organizacją społeczno-kulturalną w gminie Czarnia. Do stowarzyszenia należy około 100 członków indywidualnych oraz jeden członek zbiorowy - Kurpiowski Zespół Folklorystyczny "Carniacy". Tradycyjnie pod koniec roku organizacja przygotowuje zjazd, który jest podsumowaniem jej działalności w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W zjeździe uczestniczą nie tylko członkowie stowarzyszenia, lecz także zaproszeni goście.

32. Walny Zjazd Towarzystwa Kurpiowskiego "Strzelec" odbył się w sobotę 18 listopada w remizie OSP w Czarni. Otwarcia obrad dokonał wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski. Dalsze prowadzenie obrad przekazał prezesowi TK "Strzelec" Witoldowi Kuczyńskiemu. Przedstawił on sprawozdanie finansowo-merytoryczne z działalności organizacji za miniony rok. Członkowie stowarzyszenia przyjęli treść sprawozdania oraz udzielili absolutorium zarządowi i komisji rewizyjnej.

W programie zjazdu była także uroczystość przyjęcia nowych członków. Żartobliwą przysięgę złożyło 6 osób, tym wójt Marek Piórkowski.

Uczestnicy zjazdu przyjęli przygotowaną uchwałę zjazdową. Na koniec części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście.

Poseł Marcin Grabowski był pod wrażeniem dokonań TK "Strzelec".

W Czarni byłem dwa lata temu. Dziś jestem kolejny raz już w nowej roli. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w zjeździe waszej organizacji. Chciałbym podziękować wam za to robicie dla kultury regionu i szeroko rozumianej kultury narodowej - mówił parlamentarzysta.

Po zakończeniu obrad rozpoczęła się część nieoficjalna imprezy. Do tańca przygrywała Kapela Kurpiowska z Łomży. Potem na scenie pojawił się zespół Folklorystyczny "Ziemia Skierniewicka". Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Zobacz inne materiały z powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki