MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tour de Kurpie - etap Kadzidło odbył się w środę 12.06.2024

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Tour de Kurpie UCI 2024 to wyścigi kolarskie w postaci przejazdów po wyznaczonej trasie w postaci pętli. Zawodnicy w Kadzidle mieli do pokonania siedem powtórzeń przejazdu po tej samej trasie.

W środę 12 czerwca 2024 r. rozpoczęły się się zawody kolarskie - Tour de Kurpie. Zmagania kolarzy będą trwały do niedzieli 16.06.2024. Pierwszy etap imprezy odbył się w gminie Kadzidło. Impreza trwała od godz. 11.00 do 15.00. W wyścigu brało udział około 200 kolarzy.

Kolejny etap odbędzie się w czwartek 13.06.2024 na terenie gmin: Myszyniec, Czarnia i Baranowo, gdzie kolarze będą mieli go pokonania 183 km.

Wielki finał nastąpi w niedzielę 16 czerwca w Ostrołęce. Zapraszamy do kibicowania.

Tak wyglądała trasa zawodów w Kadzidle:

Start i meta zaplanowane są w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Start z ul. Parkowej, którą zawodnicy dojeżdżają przez ul. Księdza Mieszki do DP2530W - ul. Sportowej. Następnie skręcają w prawo w ul. Sportową - DP2530W i jadą w kierunku ul. Kurpiowskiej. Dalej skręcają w lewo w ul. Tadeusza Kościuszki, dojeżdżając do ul. Marszałka J. Piłsudskiego gdzie skręcają w lewo dojeżdżając do ul. Targowej. Z ul. Targowej kierują się w ul. 1-go Maja, dalej ulicą Kurpiowską DP2529W do skrzyżowania z ul. Mickiewicza gdzie skręcają w lewo i dalej ul. Spacerową aż do skrzyżowania z ul. Wiśniową. Z ul. Wiśniowej zawodnicy zjeżdżają w prawo w ul. Lokalną wyjeżdżają z m. Kadzidło w kierunku m. Strzałki i dalej do skrzyżowania z DP2528W. Na skrzyżowaniu zawodnicy skręcają w lewo i DP2528W kierują się w kierunku m. Gleba do skrzyżowania z DP2533W. Po wjeździe na DP2533W zawodnicy poruszają się DP2533W do skrzyżowania z DP2530W w m. Stara Wieś gdzie skręcają w lewo i dalej poruszają się DP2530W do m. Jegilowiec. Na skrzyżowaniu DP2530W z DP2531W, zawodnicy skręcają w prawo w DP2531W i poruszają się nią do m. Dylewo ul. Sachalin. W ul. Sachalin zawodnicy skręcają w lewo w drogę gminną dojeżdżając do ul. Przemysłowej i poruszają się nią w kierunku m. Kuczyńskie. Przejeżdżając przez m. Kuczyńskie dojeżdżają do DP2530W i skręcają w prawo by dalej poruszać się DP2530W w kierunku m. Kadzidło, do której wjeżdżają ul. Sportową. Na skrzyżowaniu DP2530W ul. Sportowa z ul. Armii Krajowej zawodnicy wjeżdżają w ul. Armii Krajowej, dalej w ul. Zieloną do ul. Słonecznej i w ul. Parkową gdzie kończą wyznaczona rundę. Zawodnicy mają do pokonania 7 powtórzeń przejazdu po tej samej trasie.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Banaszek Sport z Nowego Dworu Mazowieckiego.

TYGODNIK OSTROŁĘCKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki