MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szulborze Wielkie. Pogrzeb 24-letniej kobiety, 17.09.2019 r. To jedna z ofiar tragedii na torach w Czyżewie

Mieczysław Bubrzycki
W kościele w Szulborzu pożegnano 24-letnią parafiankę
W kościele w Szulborzu pożegnano 24-letnią parafiankę wikipedia.org
Szulborze Wielkie. Odbył się pogrzeb 24-letniej kobiety, która zginęła 9 września na przejeździe kolejowym wraz z 35-letnim mężczyzną.

Do tego dramatu doszło w poniedziałek 9 września, po godzinie 16.00, w okolicach Czyżewa (woj. podlaskie), niedaleko granicy w Mazowszem. Biegnie tam linia kolejowa z Białegostoku do Warszawy.

O tej porze przejeżdża tamtędy codziennie pociąg Intercity z Białegostoku do Krakowa. Zbliżał się właśnie do niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Rusi – Kolonii, prędkościomierz w lokomotywie wskazywał 130 km/h.

Nagle maszynista zobaczył, że na przejeździe dwoje ludzi wchodzi na tory i zatrzymuje się na nich. Maszynista zaczyna hamować i dawać sygnały dźwiękowe. Mężczyzna i kobieta nie reagują jednak, kilka sekund później pociąg uderza w nich, a kilkaset metrów później zatrzymuje się.

Przeczytaj także
Śmierć na torach. Czy para popełniła samobójstwo?

To samobójstwo

Lekarz stwierdza zgon dwojga ludzi. Na kilka godzin wstrzymano ruch pociągów na tej trasie, policja pod nadzorem prokuratora wykonuje wszelkie niezbędne czynności. Jak zeznaje zszokowany maszynista, ci ludzie weszli pod pociąg z rozmysłem. Na pewno nie był to wypadek.

Wkrótce ustalono personalia ofiar zdarzenia na przejeździe. Śmierć ponieśli 35-letni mieszkaniec gminy Czyżew i 24-letnia mieszkanka gminy Szulborze Wielkie. On był żonaty, ona zamężna, mieli dzieci.

Jedną z hipotez badaną przez śledczych jest samobójstwo. Sekcję zwłok przeprowadzono 12 września. Prokuratura sprawdziła nagrania z kamery umieszczonej na czole lokomotywy, przesłuchuje też świadków.

Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży, nie ujawnia szczegółów zeznań. Daje jednak do zrozumienia, że zarówno one, jak i doniesienia medialne, a także fakt, że do zdarzenia doszło w biały dzień, skłoniły do przyjęcia hipotezy, że mamy tu do czynienia z aktem samobójstwa kobiety i mężczyzny.

Dlaczego to zrobili?

Jedną z ofiar dramatycznego zdarzenia na niestrzeżonym przejeździe była 24-letnia mieszkanka gminy Szulborze Wielkie. Jej pogrzeb odbył się 17 września w Szulborzu Wielkim. Po mszy św. w miejscowym kościele, pochowano ją na cmentarzu w Zarębach Kościelnych.

Kilka lat temu wzięła ślub z mieszkańcem innej wsi w gminie Szulborze Wielkie, urodziło się dziecko, które obecnie ma 2 lata. Mąż młodej kobiety w ostatnim czasie przebywał za granicą, gdzie pracował.

Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta spotykała się z mężczyzną, który wraz z nią zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki