Sympatyczne zawody młodych nadziei tenisa (zdjęcia, wideo)

W pierwszych w tym sezonie zawodach wystąpiła grupa szesnastu młodych tenisistów. Fot. A. Dobkowski
Pierwszy w tym sezonie turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży został rozegrany w niedzielę w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

Zimowy Turniej Tenisa

Młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach, a mianowicie grupa starsza dla tenisistów z rocznika 1997-2000 oraz młodsza dla tenisistów z rocznika 2001-2005. W tej pierwszej grupie nie miał sobie równych Jakub Majkowski, który w finale pokonał Zuzię Strzyżewską 10:7. W meczu o trzecie miejsce z kolei Patryk Zalewski pokonał Aleksandra Studniarskiego 10:5.

W grupie młodszej zawodników, którzy trenują w większości od niedawna najlepszy okazała się Julia Prochowicz, która pokonała w finale Rafała Majkowskiego 7:2. Trzecie miejsce zajął z kolei Aleksander Ciężar okazując się lepszy od Adama Żięby 7:4.
- Były to najsympatyczniejsze zawody, jakie miałem do tej pory możliwość organizować dla młodych zawodników - powiedział po zawodach prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Jędrzej Nowak. - Po pierwsze cieszy mnie coraz większa frekwencja na zawodach, a po drugie na trybunach zasiadły całe rodziny, aby dopingować młodych zawodników. Bardzo fajny turniej wyszedł w mini tenisie, bo każdy bardzo się starał się. W gronie starszych zawodników na pochwałę zasługuje Zuzia Strzyżewska, która jak było widać poczyniła niezwykle duże postępy.

Końcowa klasyfikacja zawodów, grupa 97 i młodsi: 1. Jakub Majkowski, 2. Zuzia Strzyżewską, 3. Patryk Zalewski, 4. Aleksander Studniarki, 5. Łucja Szabłowska, 6. Mateusz Matyczak, 7. Jakub Biedrzycki, 8. Karolina Kośka.

Grupa młodsza mini tenis 2001 i młodsi: 1. Julia Prochowicz, 2. Rafał Majkowski, 3. Aleksander Ciężar, 4. Adam Zięba, 5. Eliza Juchniewicz, 6. Maksymilian Murawski, 7. Bartosz Zaborowski, 8. Wiktor Śliwowski.