Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sejmik Mazowsza pomoże w zakupie autobusów szkolnych. Gminy dostaną nawet po 300 tysięcy złotych. 18.01.2023

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Gminy z subregionu ostrołęckiego otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze autobusy dla szkół”. To efekt pilotażu, na który samorząd województwa przeznaczył ponad 13,3 mln zł. Co ważne, wsparcie otrzymały wszystkie gminy, które złożyły wniosek o dofinansowanie – informuje urząd marszałkowski.

Jednym z programów realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego jest projekt „Mazowsze autobusy dla szkół”. O tym, jak ważna jest pomoc samorządu województwa w realizacji obowiązku zapewnienia przez gminy transportu uczniów do szkół, mówi Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

– Mamy świadomość, że są jeszcze miejscowości, które potrzebują pomocy w kwestii organizacji transportu uczniów do szkół. Koszt zakupu autobusu jest często na tyle duży, że samorządy, szczególnie te mniejsze, mają kłopot ze sfinansowaniem go. W związku z tym pomoc ze strony samorządu województwa jest bardzo potrzebna.

Jak zauważa Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, projekt „Mazowsze autobusy dla szkół” to przede wszystkim inwestycja w komfort i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Mazowsza.

– W subregionie ostrołęckim pomożemy w zakupie 8 autobusów dowożących uczniów do szkół. Musimy pamiętać, że nie wszyscy uczniowie mieszkają blisko szkoły, większość z nich musi codziennie pokonywać znaczną odległość, by dojechać na lekcje. A to duże utrudnienie, zwłaszcza o tej porze roku – podkreśla.

W subregionie ostrołęckim dofinansowanie na zakup autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół otrzymało 8 gmin. Maksymalną kwotę przewidzianą w naborze, czyli 300 tys. zł, dostały: Kadzidło, Rzewnie, Troszyn, Olszewo-Borki (pow. ostrołęcki), Małkinia Górna (pow. ostrowski) i Czernice Borowe (pow. przasnyski). Gmina Myszyniec (pow. ostrołęcki) pozyskała 272 300 zł, a Rzekuń (pow. ostrołęcki) – 105 tys. zł. Łączna wartość wsparcia otrzymanego przez subregion ostrołęcki z budżetu województwa mazowieckiego prawie 2,1 mln zł.

Zobacz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki