MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ronda księcia Siemowita w Ostrołęce weszła w kolejną fazę i spowodowała 27.05.2024 większe niż zazwyczaj korki

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Prace wokół ronda trwają od niespełna trzech miesięcy. Powstają nowe chodniki oraz zjazdy. W poniedziałek 27 maja 2024 wykonawca przeniósł się na środek ronda. Rano wyrwane zostały znajdujące się tam krzewy, a nawierzchnia została rozkopana. Na rondzie pracował ciężki sprzęt, powstały utrudnienia w ruchu. Zwężono pasy jezdni, ustawiając pachołki.

Najtrudniej było jadącym do Ostrołęki na godzinę 8.00 i 9.00 - ulice Warszawska i Stacha Konwy były zakorkowane. Utrudnienia były także później, ale po godz. 17.00 sytuacja wróciła do normy.

Ponieważ prace na tym odcinku prowadzone są od kilku miesięcy (zaczęły się na przełomie lutego i marca), lwia część kierowców codziennie pokonujących ten odcinek oswoiła się z okresowymi utrudnieniami w ruchu.

Nowe chodniki wokół ronda są już niemal gotowe, wkrótce powstaną też dodatkowe pasy ruchu na każdym wjeździe i zjeździe z ronda.

Dobiega tez końca budowa niespełna kilometrowego odcinka ulicy Słonecznej - od ul. Pamięci Narodowej do granic miasta. Niedawno wylany został asfalt (niedokończony jest nieduży odcinek tuż przy rogatkach), ekipy wykonawcy pracują na poboczach. Brak jeszcze oznakowania. I wciąż zobowiązuje zakaz ruchu.

Przypomnijmy zakres inwestycji.
Na rondzie księcia Siemowita III wyspa centralna ronda ma zostać zmniejszona do średnicy 17 m, ma zostać wykonany pierścień wewnętrzny najazdowy ronda o szer. 2 m, inne prace to: poszerzenie jezdni ronda do 10,5 m; poszerzenie jezdni na wylotach z ronda z ul. Stacha Konwy, ul. Mostowej, ul. Obozowej, ul. Warszawskiej, w celu uzyskania dwóch pasów ruchu; przebudowa ciągu pieszego, ciągu pieszo-rowerowego, drogi rowerowej.

W ramach tego zadania zrealizowany ma być także remont skrzyżowania ulicy Stacha Konwy ze Słoneczną. Planowane jest wykonanie remontu skrzyżowania zwykłego trzywlotowego na skrzyżowanie typu rondo o średnicy zewnętrznej 22 m z wykonaniem wyspy środkowej. Do tego wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów, poboczy utwardzonych, wykonanie nawierzchni peronu autobusowego z kostki betonowej czy wykonanie rowów utwardzonych płytami betonowymi.

Przetarg na przebudowę ronda im. ks. Siemowita wraz z drogami dojazdowymi wygrała firma Strabag z Pruszkowa - 7 530 513,08 zł. Na przebudowę ulicy Słonecznej najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Domost - 6 765 000 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki