Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pomoc dla Ukrainy. Z inicjatywy Łukasza Kulika organizowana jest zbiórka dla Ukraińców poszkodowanych z powodu klęski żywiołowej. 9.06.2023

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Prezydent apeluje do mieszkańców o włączenie się do pomocy mieszkańcom Ukrainy poszkodowanym w wyniku wysadzenia tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce.

Prezydent Ostrołęki wraz z Starostwem Powiatowym wyszedł z inicjatywą włączenia się w pomoc humanitarną w związku z klęską żywiołową w Ukrainie, która jest skutkiem wysadzenia tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce.

Z tego powodu prezydent zaprosił na konferencję prasową, która odbyła się 9.06.2023, podczas której zaapelował o włączenie się do pomocy mieszkańcom zalanych miejscowości.

Ostatnie dni przyniosły tragiczne wieści o klęsce żywiołowej, jaka dotknęła Ukrainę. Tragiczne wydarzenie spowodowało ogromne straty materialne i ludzkie, a sytuacja humanitarna staje się coraz bardziej dramatyczna. W obliczu tej trudnej sytuacji nasze miasto oraz Starostwo Powiatowe powiat postanowiliśmy zaangażować się w pomoc dla poszkodowanych. Wspólnie z organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami, instytucjami i lokalną społecznością chcemy zbierać potrzebne środki i artykuły pierwszej potrzeby, które zostaną przekazane mieszkańcom Ukrainy. Ważne jest, abyśmy zjednoczyli się w obliczu takiej katastrofy i okazali solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami. Bezinteresowna pomoc i wsparcie dla tych, którzy stracili wszystko, jest nie tylko naszym moralnym obowiązkiem, ale również potwierdzeniem wartości, które nas łączą jako społeczność.

- apeluje Łukasz Kulik.

Jak wspominał podczas konferencji prasowej prezydent Ostrołęki, swoją chęć pomocy zadeklarowali między innymi:

  • dh Radosław Mąka – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce
  • mł. bryg. mgr inż. Tobiasz Fabiszewski oraz Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec Ostrołęka.

Obecnie najbardziej potrzebne są osoby, które mają możliwość dostarczenia siana w belach, produktów żywnościowych z wyłączeniem produktów mięsnych.

Do akcji włączył się Jan Glinka, piekarnia "Na Ostrowskiej", która dostarczyła chleby, które lada chwila wyruszą na granicę.

Najważniejsza jest woda (niegazowana w butelkach 1,5 litrowych i 5-litrowych), którą można dostarczać pod biuro Zarządzania Kryzysowego miasta przy ul. Berka Joselewicza, gdzie OSP wspólnie z wydziałem będzie odbierać te produkty.

Produkty te zostaną przetransportowane samochodami ciężarowymi (dzięki firmie Sucheccy) na granicę, a tam przepakowane do busów, aby swobodnie ruszyć dalej za wschodnią granicę.

W razie pytań co dokładnie jest potrzebne mieszkańcy mogą dzwonić pod nr tel: 882 436 566

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki