Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piknik ekologiczny w Rubinku. 11.10.2023 młodzież z ZS nr 1 zaprosiła na piknik uczniów z innych szkół i przedszkoli

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Piknik "Ekologicznie z Rubinkiem" to wydarzenie sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie: Powiat Ostrowski we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 złożył projekt i otrzymał 30 tys. zł na realizacje pikniku.

Piknik rozpoczął się o godz. 12.30 i trwał do 15.30. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Piotr Siwek. Dyrektor powitał wszystkich przybyłych gości i podziękował Powiatowi Ostrowskiemu za wsparcie i wzięcie udziału w wydarzeniu.

Wśród gości, którzy przybyli na piknik była delegacja ze Starostwa Powiatowego na czele z sekretarz Ewą Suchcicką, a także dyrektorzy i nauczyciele ze szkół i przedszkoli, które odpowiedziały na zaproszenie Rubinka.

Celem pikniku było propagowanie ekologii, ale także integracja. Dlatego w pikniku wzięli udział uczniowie Rubinka, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, z Zespołu Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie oraz dzieci z trzech miejskich przedszkoli.

Kilka tygodni przed piknikiem ogłoszono konkurs na modę ekologiczną dla przedszkolaków. Zadaniem uczestników było stworzenie strojów z użyciem naturalnych materiałów oraz materiałów, które można poddać recyklingowi. Pokaz strojów odbył się podczas dzisiejszego wydarzenia. W komisji konkursowej zasiadła dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Ponadto, zorganizowano quiz wiedzy ekologicznej, a dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. "Frania, recykling i cztery żywioły".

Do Ostrowi zaproszono teatr, który zachęcał do zabawy i wspólnych tańców, a nawet przeprowadzał eksperymenty chemiczne. Przygotowano animacje dla dzieci, warsztaty teatralne, strefę baniek mydlanych i przeciąganie liny. O wszystko dbali gospodarze: uczniowie Rubinka, którzy z zaangażowaniem prowadzili zabawy dla dzieci. Chyba najwięcej emocji wywoływało przeciąganie liny: uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli odważnie stawali naprzeciw dwa razy większych od siebie uczniów szkoły średniej. Uczniowie Rubinka dbali także o grill.

Można było poćwiczyć pierwszą pomoc pod czujnym okiem naszych uczniów z Liceum Ratowniczego, a uczniowie klas fryzjerskich zaplatali kolorowe warkoczyki. Zaangażowała się cała społeczność szkolna. Jesteśmy wdzięczni naszemu Starostwu Powiatowemu za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Takie wydarzenia pokazują, że można się integrować bez względu na wiek. Uczniowie Rubinka pokazali, że są wspaniali

- chwali uczniów Mariola Elceser, nauczyciel Zespołu szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki