MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza sesja rady miasta Ostrołęki, 7.05.2024. Nowy prezydent i radni zaprzysiężeni. Uchwalono wynagrodzenie prezydenta

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
We wtorek 7.05.2024 zwołano pierwszą sesję rady miasta Ostrołęki w kadencji 2024-2029. Wybrany w wyborach samorządowych nowy prezydent Paweł Niewiadomski odczytał akt ślubowania. Ślubowali także radni. Wybrano również przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, a także uchwalono wynagrodzenie nowego prezydenta.

W wyborach, które odbyły się 7 i 21 kwietnia, mieszkańcy wybrali nowego prezydenta. Został nim Paweł Niewiadomski. Wybrano także 21 radnych.

Skład rady miasta wygląda następująco:

 • Piotr Bojarski
 • Wojciech Dobkowski
 • Anna Gocłowska
 • Grzegorz Gołaś
 • Henryk Gut
 • Magdalena Jaworowska
 • Ewa Krupka
 • Łukasz Kulik
 • Adam Kurpiewski
 • Jarosław Łuba
 • Mariusz Łuba
 • Mariusz Popielarz
 • Waldemar Popielarz
 • Michał Skowroński
 • Stanisław Szatanek
 • Bartosz Śnieciński
 • Piotr Wierzba
 • Wojciech Zarzycki
 • Ewa Żebrowska-Rosak
 • Radosław Żebrowski
 • Ryszard Żukowski

Pierwsza sesja rady miasta odbyła się we wtorek 7.05.2024. Poprowadził ją radny-senior, Ryszard Żukowski.

To szczególny dzień, bo spotykamy się tutaj dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas mieszkańcy Ostrołęki. Musimy pamiętać, że służymy wszystkim mieszkańcom naszego kochanego miasta. Powinniśmy więc prezentować godną postawę ostrołęczanina, pamiętając o ważnych wartościach: dobro, piękno, prawda, wolność, godność, sprawiedliwość, patriotyzm, ład moralny, honor, Ojczyzna, rodzina. To one między innymi świadczą o naszym człowieczeństwie, kulturze polskiej. Bo polskość to normalność, niepodległość, chrześcijaństwo. Powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polką lub Polakiem. To nasz dom Ojczysty. Musimy znać swoje dzieje ojczyste, przypominać historię. Jesteśmy jedną samorządową rodziną. Będziemy pracować w tym gronie przez 5 lat tworząc historię naszego miasta. Czyńmy to w sposób kulturalny, używając pięknego naszego języka

- powiedział na wstępie przewodniczący senior życząc wszystkim radnym dobrej pracy na rzecz Ostrołęki.

W pierwszej kolejności podziękowano za 5,5- roczną kadencję odchodzącemu prezydentowi Łukaszowi Kulikowi wręczając mu kwiaty.

Ślubowanie radnych oraz prezydenta Ostrołęki

Przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej w Ostrołęce, Justyna Skwiot i Wiesław Szczubełek wręczyli radnym zaświadczenia o wyborze.

Następnie odbyło się ślubowanie radnych, następnie akt zaprzysiężenia odczytał prezydent Paweł Niewiadomski.

Radny-senior Ryszard Żukowski pogratulował prezydentowi, życzył powodzenia oraz przypomniał najważniejsze punkty z kampanii wyborczej, między innymi wyprawka dla dziecka, taksówki dla seniorów, inwestycje w oświatę jak budowa drugiego miejskiego żłobka, "posiłek na kółkach" dla seniorów, inwestycje w tereny zielone, drogi, a także amfiteatr w parku miejskim.

- Życzę wszelkiego dobra, pomyślnych dni przez całą kadencję, obfitości łask bożych, wspaniałych pomysłów dla rozwoju naszego miasta, a szczególnie aby te wszystkie priorytety, które pan prezentował podczas kampanii, zostały zrealizowane- mówił Ryszard Żukowski.

Głos zabrał nowy prezydent, Paweł Niewiadomski.

Dziękuję wyborcom za udział w demokratycznym procesie wyborczym i za udzielenie mi ponad 61-procentowego poparcia w drugiej turze wyborów. Wasze zaufanie stanowi dla mnie ogromną motywację do pracy nad rozwojem Ostrołęki, poprawą jakości życia wszystkich jej mieszkańców. Służba naszej małej Ojczyźnie to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt, a jednocześnie wielka odpowiedzialność. Będę służyć wszystkim mieszkańcom, bez względu na to, na kogo głosują i czy chodzą na wybory czy też z jakichś przyczyn zostają w domu. Zależy mi, aby mieszkańcy byli dumni z naszego miasta i by było ono ich miejscem na ziemi. Pragnę zapewnić was, drodzy mieszkańcy, że przez kolejnych 5 lat będą dążył do realizacji wszystkich dobrych i realnych pomysłów, które padły podczas naszych rozmów, debat i konsultacji społecznych. Będę pracował nieustannie, aby nasze miasto rozwijało się zgodnie z waszymi oczekiwaniami i potrzebami. Obiecuję, że moja prezydentura będzie otwarta na współpracę i dialog, o czym tak często wspominałem w kampanii wyborczej. Urząd ma być przyjazny i otwarty dla mieszkańców. Będę starał się budować mosty między różnymi grupami społecznymi. Moje hasło wyborcze "Razem dla lepszej przyszłości Ostrołęki" ma nas ostrołęczan łączyć w działaniu na rzecz rozwoju naszego miasta. Ostrołęka stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, ale widzę też ogromną szansę na rozwój naszego miasta. Mam nadzieję, że wiele środków, które popłyną do Ostrołęki, otworzą nam drzwi na nowe możliwości. Wiem, że wspólnymi siłami możemy wykorzystać te szanse w pełni. Przed nami stoi wyzwanie mobilizacji wszystkich zasobów, aby żadna dotacja i żadna złotówka przeznaczona na rozwój miast w Polsce nie ominęła Ostrołęki. Razem z pracownikami Urzędu Miasta i miejskich jednostek będziemy pracować nad efektywnym wykorzystaniem tych środków, aby przyniosły one jak największe korzyści naszej społeczności. Jestem przekonany, że tylko przez solidarną pracę i zaangażowanie wszystkich mieszkańców osiągniemy nasze cele. Wierzę w potencjał Ostrołęki. Razem z wami będziemy budować lepszą przyszłość dla naszych dzieci i wnuków. Jeszcze raz dziękuję za wasze wsparcie i zaufanie, nie zawiodę Was!

- mówił w swoim wystąpieniu Paweł Niewiadomski dziękując też swojej małżonce Karolinie za wsparcie.

Wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady miasta Ostrołęki

Odbyło się głosowanie na przewodniczącego rady miasta. Został nim jednogłośnie Wojciech Zarzycki.

Wiceprzewodniczącym został Mariusz Popielarz.

- Deklaruję rzetelną pracę dla miasta oraz chęć współpracy z samorządem- powiedział nowy wiceprzewodniczący.

Drugim wiceprzewodniczącym został Stanisław Szatanek.

Wynagrodzenie prezydenta Ostrołęki

Radni uchwalili wynagrodzenie prezydenta Pawła Niewiadomskiego.

Na wynagrodzenie prezydenta składa się: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny. Pawłowi Niewiadomskiemu nie przysługuje dodatek za wieloletnią pracę. Radni jednogłośnie uchwalili wynagrodzenie.

Prezydent będzie zarabiał 18 486 zł brutto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki