MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej, 19.05.2024

Hanna Chromińska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
19 maja 2024 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do sakramentu przystąpiło 11 dziewczynek i 13 chłopców.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu rodziny i parafii. Do tego wyjątkowego dnia 24 uczniów od września przygotowywało się pod opieką ks. kanonika Piotra Legackiego, ks. wikariusza Tomasza Wróblewskiego oraz katechetek: Anny Kopacz i Hanny Tarnowskiej.

- W życiu człowieka są takie chwile, które zapadają w pamięć na zawsze. Zapewne będzie to moment narodzin, dla dorosłych moment zawarcia sakramentu małżeństwa i wiele innych zdarzeń - rodzinnych i społecznych. Zapewne do takich momentów należy dzisiejszy dzień. W naszej parafii jest to uroczystość podwójna - jak każda parafia na świecie przeżywamy dzisiaj uroczystość zesłania Ducha Świętego uświetnioną dodatkowo przeżywaną właśnie Pierwszą Komunią Świętą. Drogie dzieci, długo się przygotowywałyście do dzisiejszego dnia – poprzez katechezę, poprzez udział we mszy świętej, spotkania w kościele. Ale też należy podkreślić, że pierwszy kontakt z Panem Bogiem dokonał się za sprawą waszych rodziców. Pierwszy pacierz, pierwsze słowo o Panu Bogu, pierwsza nauka o Panu Bogu - to wypłynęło od rodziców. To oni wybrali dla was imię, następnie wybrali dla was chrzestnych i termin, w którym przyjęliście chrzest. Ale ich rola trwa nadal, bo matką i ojcem jest się na zawsze. Niech Bóg wynagrodzi wasz trud matczyny i ojcowski, niech sprawi, by wasze serca z każdym dniem radowały się coraz bardziej - mówił ks. kanonik Piotr Legacki – proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej, podkreślając rolę rodziców w wychowaniu dziecka.

Oprawę muzyczną zapełniła schola pod dyrekcją Bernadety Wiatr oraz Mirosław Sienicki.

Darem ołtarza były szaty liturgiczne.

11 i 12 maja Pierwsza Komunia Święta była w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej.

Zobacz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki