Ostrowscy strażacy, ci z PSP jak i powiatowego OSP, mają już swoje sztandary (foto + video z uroczystości)

Mirosław Dylewski
M. Dylewski
- W uznaniu zasług na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz zapewnienia bezpieczeństwa współobywateli Społeczny Komitet Fundacji Sztandarów w imieniu społeczeństwa oraz środowiska pożarniczego powiatu ostrowskiego funduje Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Oddziałowi Powiatowemu Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ostrowi Mazowieckiej sztandary, jako symbol etosu zawodowego, ofiarnej i wiernej służby dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej i jej obywateli - tymi słowami Zbigniew Kamiński, starosta ostrowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Sztandarów, rozpoczął uroczysty strażacki apel na Placu Wolności w Ostrowi Mazowieckiej. Apel, podczas którego wręczono ostrowskim strażakom sztandary.

Pamiętną datą w historii ostrowskiego pożarnictwa zapisze się upalny wtorek 23 czerwca 2009 roku. To właśnie tego dnia, w samo południe, tuż po uroczystej Mszy świętej w intencji wszystkich strażaków, wice Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Zbigniew Sosnowski wraz z nadbryg. Wiesławem Leśniakiewiczem - Komendantem Główny PSP, mł.bryg. Janem Osiejem - zastępcą Komendanta Mazowieckiego PSP oraz Antonim Janem Tarczyńskim - Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego przekazał ostrowskim strażakom dwa sztandary.

- Uroczystość nadania sztandarów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych to historyczne wydarzenie w dziejach obu tych formacji - podkreślał rangę wtorkowego wydarzenia komendant powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej Krzysztof Hoffman. - Jest dla nas szczególnym zaszczytem i najwyższym wyróżnieniem, że zostały one ufundowane z inicjatywy lokalnej społeczności.

Uroczystość na Placu Wolności była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń strażakom i cywilom, którzy angażują się w pomoc poszczególnym jednostkom strażackim.

Za zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz wzorową współpracę z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Mieczysławowi Szymalskiemu - Burmistrzowi Miasta Ostrów Mazowiecka - Brązową Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".

Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej woj. mazowieckiego, za osiągnięcia na rzecz rozwoju i umacniania jednostek OSP, aktywną działalność w strukturach Związku OSP Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał druhowi Andrzejowi Wyszogrodzkiemu Medal Honorowy im. Józefa TULISZKOWSKIEGO

Za aktywną i długoletnią działałoś na rzecz rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu ostrowskiego oraz działalność w strukturach Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odznaczyło Złotym Znakiem Związku Józefa Boguckiego, Andrzeja Domasika i Zbigniewa Kamińskiego,

Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związku nadało MEDAL HONOROWY im. Bolesława Chomicza Antoniemu Mikołajczykowi i Ryszardowi Zakrzewskiemu.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. mazowieckiego za wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu ostrowskiego wyróżniło:
Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa:
Danutę Janusz, Krystynę Kacpurę, Mariana Krupińskiego, Józefa Polaka, Jacka Murawskiego, Witolda Narkiewicz - Jodko
Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa:
Joannę Kowalczyk, Małgorzatę Konrad, Andrzeja Andersza, Marka Ciężkiego,
Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
Agnieszkę Tyszkę, Stanisława Wrzoska.

Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów strażackich na czele z nowymi sztandarami. Przed trybuną honorową przemaszerowała Kompania Honorowa KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej, Kompania Honorowa OSP powiatu ostrowskiego oraz Orkiestra Dęteta OSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie