MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Prezentacja puszki WOŚP w Ostrołęce. Jurek Owsiak nadzorował produkcję. 27.11.2019

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Prezentacja puszki WOŚP w Ostrołęce. Jurek Owsiak nadzorował produkcję puszek w ostrołęckim zakładzie Stora Enso. Po latach przerwy produkcja puszek wróciła do Ostrołęki.

Jurek Owsiak – szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – przyjechał w środę 27 listopada 2019 do Ostrołęki. W zakładzie Stora Enso odbyła się prezentacja puszki na najbliższy, już dwudziesty ósmy, finał WOŚP.

- Tych puszek w tym roku wyprodukujemy 200 000. Od początku naszego grania z orkiestrą wyprodukowaliśmy już około trzech milionów puszek – mówił na krótkiej konferencji prasowej prezes zarządu Stora Enso Poland Tomasz Żebrowski.

To właśnie w Ostrołęce powstał pomysł produkcji specjalnych puszek do zbiórki pieniędzy podczas finałów WOŚP. Podczas pierwszych wolontariusze zbierali pieniądze do własnoręcznie wykonanych puszek lub pudełek. Pracownik Stora Enso (wówczas firma nazywała się inaczej) Mariusz Bajer wpadł na pomysł stworzenia puszek dla wolontariuszy. Pomysł spodobał się Jurkowi Owsiakowi, zyskał akceptację zarządu firmy. I od tamtej chwili – od 22 lat – ostrołęcka Stora Enso produkuje puszki na finał WOŚP.

Skarbonki dla WOŚP. Produkcja wraca do Ostrołęki

- Produkcja skarbonek w Ostrołęce była ostatnio 10 lat temu. Potem była w naszych zakładach w Tychach, w Mosinie, w Łodzi. Cieszę się, że ta produkcja wraca do macierzy, bo tu one zostały wymyślone – mówił prezes Żebrowski.

I dodawał:

- Wyprodukowaliśmy te skarbonki zgodnie z wartościami, w które nasza firma bardzo mocno wierzy i inwestuje, czyli wyprodukowaliśmy te skarbonki, które nie tylko pięknie wyglądają graficznie, ale są też wykonane w pełni z surowców odnawialnych. I, jak było w poprzednich latach, one wrócą do nas i ponownie je wykorzystamy do produkcji innego rodzaju opakowań – podkreślał.

Cieszymy się, że orkiestra znów będzie grała z naszym udziałem - mówił Tomasz Żebrowski

Ostrołęka. Prezentacja puszki WOŚP w Ostrołęce. Jurek Owsiak...

Po czym symbolicznie przekazał pierwszą puszkę wyprodukowaną w Ostrołęce Jurkowi Owsiakowi. A ten – już nie symbolicznie, pod czujnym nadzorem pracownika Stora Enso – uruchomił maszynę, która wycięła z zadrukowanego już kartonu, ostatnią partię puszek na finał WOŚP.

Jurek Owsiak, dziękując z współpracę podkreślał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zamierza przestać grać.

- Do tej pory wydaliśmy na sprzęt miliard 126 milionów złotych – mówił szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jest zawsze sprzęt najnowocześniejszy i najwyższej jakości. Ale także taki sprzęt, stety albo niestety, ulega zużyciu.

I my go zastępujemy, jeszcze nowocześniejszym i jeszcze lepszym. No, bo jak nie my, to kto? – mówił.

Jurek Owsiak: Brakuje lekarzy i personelu

Jurek Owsiak mówił jednak nie tylko o sprzęcie. Prezentacja skarbonki była także okazją by mówić o problemach służby zdrowia, których – nawet największe zbiórki – nie rozwiążą. O braku lekarzy i personelu medycznego.

- Zróbmy wszystko, żeby natychmiast, powtarzam natychmiast, system zadziałał, żeby mogło podjąć pracę 68 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy personelu medycznego. Jeśli to się nie stanie, ten sprzęt który kupujemy, w pewnym momencie będzie stał i czekał na obsługę. Wyobraźcie sobie, że tutaj do tej wielkiej hali przyjdzie do pracy 10 osób. Ruszy to wszystko? Nie da rady. Zróbmy wszystko, trzymajmy ich za słowo. Tych, którzy obiecywali przed wyborami, a obiecywali wszyscy, że rozwiążą ten problem – mówił Jurek Owsiak.

Stora Enso. Nie tylko puszki. Także fotel dla noblistki

Na koniec podziękował całej załodze Stora Enso. I przypomniał, że firma z WOŚP współpracuje nie tylko z okazji produkcji puszek na finały WOŚP. Wspomniał między innymi o kartonowych meblach, które od lat służą gościom podczas spotkań z publicznością na Akademii Sztuk Przepięknych podczas Pol’and’Rock Festiwalu (wcześniej Przystanku Woodstock).

- To są fotele, na których siedzą wielcy ludzie. Na przykład noblistka, Olga Tokarczuk, też siedziała. To jest zresztą idealny, bardzo wygodny fotel, żeby usiąść i przeczytać jakąś jej książkę. Do końca – mówił Jerzy Owsiak.

Na prezentacji puszek obecni byli też przedstawiciele władz miasta – prezydent Łukasz Kulik i przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

WOŚP 2019 Ostrołęka. Finał na scenie przy Kupcu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019 Ostrołęka. Morsy wy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki