MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Będzie podwyżka opłat za Żłobek Miejski w Ostrołęce. Zdecydują radni, a podwyżki chcą… rodzice

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Rada miasta zajmie się podczas najbliższej sesji – 28 maja 2020 – projektem uchwały „w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Ostrołęce oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie”.

Zmiana miałaby polegać na zwiększeniu maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie z obecnych 5,50 zł dziennie na 7 zł dziennie.

Wyjaśnijmy, że w uchwale zapisana jest maksymalna stawka, rzeczywistą ustala dyrekcja placówki. W praktyce stawka jest jednak maksymalna. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza że jej kwota nie jest wysoka. Za obecne 5,50 zł nie jest łatwo zapewnić dzieciom właściwe posiłki, a i za 7 zł też pewnie łatwo nie będzie. Choćby z tego względu należy się spodziewać, że radni przyjmą proponowaną zmianą.

Tym bardziej, że – jak czytamy w uzasadnieniu uchwały – propozycja podwyżki wyszła od… samych rodziców.

W uzasadnieniu uchwały czytamy: Dyrektor Żłobka Miejskiego w Ostrołęce zwrócił się o uchwalenie wyższej stawki żywieniowej dla Żłobka Miejskiego w Ostrołęce. Jak wskazuje dyrektor Żłobka sugerowany wzrost stawki wypłynął od rodziców dzieci uczęszczających do Żłobka. Obecnie stawka żywieniowa wynosi 5,50 zł za dzień i w jej skład wchodzą koszty: śniadania, obiadu składającego się z dwóch dań oraz podwieczorku. Proponowana przez dyrektora Żłobka, minimalna kwota stawki żywieniowej, która pozwoliłaby na przygotowanie posiłków bardziej zróżnicowanych i wyższej jakości wynosi 7 zł za dzień.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki