Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

OSP Nagoszewo i Nagoszewka z nowym sprzętem i umundurowaniem. Zakupy sfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W piątek, 19 stycznia członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc odwiedziła druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagoszewie oraz druhów z OSP w Nagoszewce, aby przekazać im sprzęt i umundurowanie ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dwie jednostki OSP z powiatu ostrowskiego otrzymały sprzęt oraz komplety umundurowań, w tym m.in. buty, rękawice, a także ładowarki do akumulatorków. Łączna wartość dofinansowania to 50 tys. zł. Zakup został sfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, a wniosek o dofinansowanie złożył Hubert Betlejewski - przewodniczący struktur powiatowych partii Platforma Obywatelska w pow. ostrowskim.

Uroczyste przekazanie wyposażenia odbyło się w remizie OSP w Nagoszewie.

Podczas spotkania wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek podkreślił, że dawniej wiele rzeczy dla OSP zapewniało państwo. Teraz utrzymanie jednostek OSP jest obowiązkiem gmin i każde wsparcie z zewnątrz, każda pomoc sprawia, że gmina może przeznaczyć swoje środki na inne, równie potrzebne inwestycje.

Z panią marszałek współpracujemy już ćwierć wieku: wcześniej w ramach współpracy gminy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a potem w ramach współpracy gminy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Wiele wspaniałych rzeczy udało się nam wykonać, a wierzę, że jeszcze więcej przed nami

- chwalił Waldemar Brzostek.

Prezes OSP w Nagoszewie Marian Grabowski i prezes OSP w Nagoszewce Paweł Kempisty mówili, że otrzymany przez jednostki sprzęt i umundurowanie jest wysokiej jakości i jest to bardzo trafiony zakup, bo środki ochrony osobistej po prostu się zużywają.

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc zachęcała do składania wniosków o dofinansowanie różnych projektów, ponieważ - jak zapewniła - w budżecie są na nie środki:

Samorząd Województwa Mazowieckiego w roku 2024 ma gigantyczny budżet. To jest ponad osiem miliardów złotych, z czego jeden miliard to środki dedykowane na rzecz wszystkich naszych programów, a tych programów mamy aż 22. W ramach tych 22 programów największy (na wnioski do równomiernego rozwoju) opiewa na 667 milionów zł. W ramach tego programu samorządy mogą składać wnioski inwestycyjne o wartości do 4 mln zł. Ale pozostałe wnioski mogą składać organizacje pozarządowe. Warto zerkać, sprawdzać nasze ogłoszenia, bo można zrealizować dużo ciekawych projektów.

- zachęcała Elżbieta Lanc.

W spotkaniu wzięli udział: Elżbieta Lanc – członkini zarządu województwa mazowieckiego, Waldemar Brzostek – wójt gminy Ostrów Mazowiecka, Krystyna Kossowska – przewodnicząca Rady Gminy Ostrów Mazowiecka, a także Hubert Betlejewski - przewodniczący struktur powiatowych partii Platforma Obywatelska oraz prezesi i druhowie z OSP w Nagoszewie i Nagoszewce, a także przedstawiciele CSL Technikum Lotniczego w Nagoszewie i stowarzyszenia OTIKO w Ostrowi Mazowieckiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki