MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy dworzec kolejowy w Małkini Górnej. Kiedy rozpocznie się budowa? Jest odpowiedź PKP

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W Małkini Górnej ma zostać wybudowany nowy dworzec kolejowy. W kwietniu 2022 roku podpisano umowę z PKP S.A. Co dalej? Kiedy rozpocznie się budowa nowego dworca kolejowego w Małkini Górnej? Na jakim etapie jest inwestycja? Z pytaniami zwróciliśmy się do Polskich Kolei Państwowych S.A.

Jak poinformował nas Bartłomiej Sarna z Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji PKP S.A. obecnie finalizowane są prace nad programem funkcjonalno-użytkowym dla budowy nowego budynku dworca Małkinia. Następnie zostanie ogłoszone postępowanie na wybór wykonawcy, który przygotuje dokumentację projektową i na jej podstawie wybuduje nowy dworzec w Małkini.

PKP planuje ogłoszenie postępowania w pierwszym kwartale 2024 roku. Dokładny termin zakończenia tej inwestycji zostanie podany po wyborze wykonawcy dokumentacji projektowej i prac budowlanych oraz po podpisaniu z nim kontraktu na realizację zadania.

Nowy dworzec w Małkini będzie budynkiem wzniesionym od podstaw w formule indywidualnego Innowacyjnego Dworca Systemowego, składającym się z dwóch części przykrytych wspólnym zadaszeniem. Jedna z nich będzie dedykowana obsłudze podróżnych, druga zostanie przeznaczona na potrzeby samorządu lokalnego. Będzie to dworzec wybudowany zgodnie ze współczesnym trendami w architekturze, spełniającym współczesne standardy obsługi podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami, a także przyjazny środowisku. Zależy nam, żeby w jego sąsiedztwie znalazły się stojaki rowerowe, miejsca postojowe oraz parking kiss&ride. Szerzej o inwestycji będziemy w stanie opowiedzieć po zakończeniu prac nad dokumentacją projektową

- informuje przedstawiciel PKP.

Więcej o kolei w Małkini można przeczytać tutaj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki