MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niesamowici finaliści Pucharu Tymbarku. SP381 zagra na PGE Narodowym?

Filip Bares
mat.pras.

20 i 21 maja w Miętnem odbyły się Mazowieckie Finały Wojewódzkie Pucharu Tymbarku. W poniedziałek rywalizowały zespoły chłopców i dziewczątU-8 i U-10, a we wtorek U-12. Łącznie na boiska wybiegło aż 178 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Kluczowa współpraca

W kategorii U-10 chłopców najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 381 z warszawskiego Ursusa. Zespół prowadzi nauczyciel WF-u Michał Taras, który jednocześnie jest trenerem I drużyny seniorów KS Ursus.

- Współpraca jest dobra. Szkoła SP381 w Ursusie daje pierwszeństwo klubowi w użytkowaniu obiektów, a klub stara się reklamować i zachęcać zawodników do wybierania klas sportowych o profilu piłka nożna lub klas ogólnych w naszej placówce - mówi Michał Taras.

Obecność tego samego trenera zarówno w szkole jak i w klubie owocuje. Dzięki temu młodzi piłkarze mogą się harmonijnie rozwijać.

- Zajęcia prowadzone są 2 razy w tygodniu po 1,5h w ramach lekcji. Zazwyczaj mamy 2-3 grupy wiekowe w przedziale klas 4-8. Różnica między zajęciami szkolnymi a klubowymi głównie polega na tym, że w szkole pracujemy nad rozwojem umiejętności indywidualnych i sprawności ogólnej - tłumaczy Taras.

Według niego, to właśnie współpraca szkoły z klubem przynosi wszystkim najwięcej korzyści.

- Najbardziej cieszy chęć współpracy i otwartość klubu KS Ursus oraz wysoki poziom sportowy zawodników akademii, którzy do nas trafiają - dodaje Taras.

Dla SP381 będzie to debiut w finałach ogólnopolskich Pucharu Tymbarku.

- Organizacja turnieju „Tymbark” jak co roku stoi na wysokim poziomie. Cieszy również fakt, że poziom sportowy zawodników stale rośnie, co dobrze świadczy o szkoleniu w szkołach i akademiach piłki nożnej - mówi Sebastian Pietrzyk, dyrektor sportowy Akademii KS Ursus.

Z orlika na stadion!

Finały wojewódzkie i ogólnopolskie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów.

- Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym - mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak.

- Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek - dodaje.  

Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, KrzysztofPiątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, JakubKiwior czy BartoszBereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku jest oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie mazowieckim jest Kompania Dystrybucyjna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Niesamowici finaliści Pucharu Tymbarku. SP381 zagra na PGE Narodowym? - Sportowy24

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki