Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niedziela na wsi w Czarni, 13.08.2023. Zdjęcia

Kazimierz Żyra
Wideo
od 16 lat
W niedzielę 13 sierpnia 2023 w Czarni odbywa się największa impreza kulturalna w gminie. Na placu obok kościoła parafialnego już od godziny 10.00 dużo się działo.

W namiotach ulokowano punkty małej gastronomii KGW z terenu gminy oraz stoiska twórców ludowych. Swoje punkty informacyjne rozstawiły Centrum Usług Społecznych oraz Gmina Czarnia. Na scenie pojawili się członkowie Klubów Seniora z Czarni i Długiego. Wręczono także nagrody w konkursach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czarni. Nagrody w konkursie fotograficznym i kulinarnym wręczali: wójt Marek Piórkowski, starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł, poseł na Sejm RP Arkadiusz Czartoryski i dyrektor GBP Dorota Młynarska.

"Niedziela na wsi" odbywa się w dniu odpustu w święto patrona parafii św. Rocha. O godzinie 12.00 rozpoczęła się msza święta odpustowa z procesją wokół kościoła. Po nabożeństwie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.

Dla wszystkich zagrała orkiestra dęta z Czarni. Potem na scenie pojawił się Zespół Folklorystyczny "Carniacy".

Wójt Marek Piórkowski wręczył nagrody dla osób i instytucji zasłużonych dla gminy.

"Bartniki 2023" otrzymali:

  • komendant gminny OSP Tadeusz Dąbrowski,
  • kierownik zespołu "Carniacy" Witold Kuczyński,
  • Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie" z Ostrołęki.

Po wręczeniu nagród sceną zawładnęli już artyści ludowi. Wystąpili: dziecięcy zespół "Myszeńacki", Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie" z Ostrołęki, Kurpiowski Zespół "Pod Borem" z Zawad oraz Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" z Wyszkowa.

Na wieczór zaplanowano występy artystów preferujących inne rodzaje muzyki. Popularne szanty zagra i zaśpiewa zespół "Kuzyni Neptuna" że Szczytna. Cygańskie rytmy pojawią się podczas występu zespołu "Romanca" z Olsztyna. Na koniec odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami z zespołem "Everest".

Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. Są zjeżdżalnie dla najmłodszych, pokazy sztuk walki, przejazdy na kucyku i koniu, loterie fantowe.

Główni organizatorzy imprezy to: Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni i Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia. Organizację "Niedzieli na wsi" finansowo wsparli: Gmina Czarnia, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Urząd Marszałkowski w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki