MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie wszyscy dostali nagrody

(mb)
Nie wszyscy wójtowie przyznali nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jednak w większości gmin powiatu makowskiego wójtowie zdecydowali się dać tradycyjne nagrody dyrektorom placówek oświatowych.
W gminie Młynarze nagrody otrzymali wszyscy dyrektorzy: Zofia Stolarczyk - SP Młynarze, Adam Załęski - SP Głażewo-Cholewy, Zofia Rurka - SP Kołaki, Ewa Chełchowska - Publ. Gimnazjum Młynarze.
Także w gminie Czerwonka wójt dał nagrody wszystkim (czyli dwóm) dyrektorkom szkół samorządowych: Danucie Cholewie z gimnazjum i Stanisławie Kaczmarskiej ze szkoły podstawowej.
Wójt gminy Sypniewo dał nagrody prawie wszystkim dyrektorom. Otrzymali je: Hanna Głażewska - Publiczne Gimnazjum Sypniewo, Zbigniew Olbryś - PG Gąsewo, Regina Wnuk - SP Gąsewo, Anna Świercz - Przedszkole Sypniewo, Agata Kamińska - Przedszkole Gąsewo. Nagrody nie otrzymała tylko dyrektor podstawówki w Sypniewie, ale tylko dlatego, że dyrektorem jest dopiero od kilku tygodni.
Wójt z Karniewa wyróżnił nagrodami dwóch dyrektorów: Edwarda Nożykowskiego z SP w Romanowie i Zbigniewa Kiljańskiego z SP w Łukowie. Także dwóch dyrektorów z gminy Szelków otrzymało nagrody wójta: Hanna Chodyna-Sołtysiak z SP w Szelkowie i Wanda Wójcicka z SP w Ciepielewie.
W gminie Krasnosielc nagrodami wójta wyróżnieni zostali w tym roku: Anna Godlewska - dyrektor przedszkola w Krasnosielcu, Bożenna Pszczoła - dyrektor SP w Pienicach i Bogusława Więcek - nauczycielka SP w Amelinie.
Nagród na swoje święto nie otrzymali dyrektorzy z gmin Rzewnie, Płoniawy-Bramura i Różan. W dwóch pierwszych przypadkach powodem są kłopoty finansowe gmin. Jak nam powiedziano w Urzędzie Gminy w Płoniawach, gmina zamierza wziąć kredyt na dalsze finansowanie oświaty, nie można więc wykluczyć, że nagrody wójta zostaną przyznane przed końcem roku. Jeśli chodzi o Różan, to nagrody na pewno będą przed końcem roku i otrzymają je nie tylko dyrektorzy, ale także jeden z nauczycieli, którego uczeń odniósł sukces w olimpiadzie przedmiotowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki