MKS rozstrzelany przez Ostrówek (zdjęcia)

Po dobrym początku ligowej jesieni, w 4. kolejce piłkarze z Małkini dostali bardzo zimny prysznic. W środę, 7 września ulegli na własnym boisku drużynie LKS Ostrówek aż 0:6.
MKS Malkinia - LKS Ostrówek

MKS Małkinia - LKS Ostrówek

Gra gospodarzom od początku się nie układała. Co prawda mecz w pierwszych minutach był wyrównany, ale brakowało dobrych sytuacji pod bramką rywali. Kilka prób grania prostopadłych piłek nie przyniosło efektu. Żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi. Miejscowi kibice liczyli, że z biegiem czasu czerwono-zieloni coraz mocniej będą naciskać gości i w końcu coś ustrzelą. Ale to przyjezdni w ciągu dwóch minut wprawili gospodarzy w osłupienie.

W 36. minucie niepilnowany w okolicach szesnastki zawodnik uderzył precyzyjnie futbolówkę z lewej strony w kierunku dalszego słupka i otworzył wynik. Chwilę później było już 0:2. Rzut rożny z lewej strony wykonywali goście, piłka otarła się o głowę Padewskiego i wpadła do bramki obok zaskoczonego golkipera.

Na drugą połowę MKS wyszedł z nadzieją na odrobienie strat, jednak to przeciwnicy pokazali w ostatnim kwadransie jak się powinno grać w piłkę. W ciągu 10 minut zdobył 4 gole po szybkich kontratakach i szkolnych błędach defensywy MKS. Każdy strzał piłkarzy z Ostrówka lądował w bramce bezradnego Godlewskiego, natomiast podopiecznym Sylwestra Sieroty nic w tym dniu nie wychodziło i nawet honorowego gola nie udało się strzelić.

MKS Małkinia - LKS Ostrówek 0:6 (0:2)
Bramki: 36., 38., 77., 83., 86., 87.

MKS: Godlewski - Giziński, Sokołowki, Suszczyński, Gromek Ł. - Padewski (67. Skłodowski), Najgrodzki, Maliszewski C. (75. Maliszewski P.), Borowy (61. Siwek)- Domalewski, Rukat (46. Piech)

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki:
Naprzód Skórzec - Orzeł Unin 1:2, Victoria Kałuszyn - Orzeł Łosice 6:1,ŁKS Łochów - Zorza Sterdyń 7:0, Pogoń II Siedlce - Zryw Sobolew 0:3, Czarni Węgrów - Sęp Żelechów 1:1, Wilga Miastków - Tygrys Huta Mińska 3:3, Mazovia Mińsk Mazowiecki - Korona Olszyc 8:0