Inauguracja na tarczy

Piłkarze MKS nie wyciągnęli wniosków z meczu sparingowego z KS Wąsewo.
Piłkarze MKS nie wyciągnęli wniosków z meczu sparingowego z KS Wąsewo. P. Nowak
W kiepskim stylu zainaugurowali kolejny sezon w rozgrywkach siedleckiej okręgowej ligi piłki nożnej zawodnicy Małkińskiego Klubu Sportowego. W pierwszym spotkaniu ulegli na wyjeździe wysoko, bo aż 1:4 Tygrysowi Huta Mińska.

Wraz z powrotem do klubu w roli trenera seniorów Zbigniewa Suchodolskiego oraz powrotem kilku piłkarzy do regularnej gry spodziewano się, że będzie to znacznie lepszy sezon od tego minionego (MKS zajął w lidze przedostatnie miejsce - przyp. red.). Szczególnie, że były ku temu powody, kiedy widziało się dobrą postawę zespołu w meczach sparingowych. Jedynie w ostatnim sprawdzianie przed startem ligi czerwono-zieloni spisali się słabiej i w pojedynku z A-klasowym KS Wąsewo tylko zremisowali 3:3. Wydawało się, że to był tylko wypadek przy pracy, jednak mecz rozgrywany 15 sierpnia również okazał się bardzo słaby.

Już w pierwszych minutach spotkania Paweł Jakubik próbował wślizgiem ratować błąd defensywy. W polu karnym faulował przy tym jednak zawodnika gospodarzy, a rywale pewnie wykorzystali rzut karny. W kolejnych minutach goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale brakowało skutecznego wykończenia dobrych akcji. Niewykorzystane szanse zemściły się jeszcze przed przerwą, kiedy gospodarze podwyższyli prowadzenie.

Po zmianie stron piłkarze Zbigniewa Suchodolskiego mieli kolejne okazje do zmiany rezultatu. Nic jednak z nich nie wynikało, a wkradająca się w szeregi gości nerwowość doprowadziła do kolejnych błędów. Będący zawsze pewnym punktem w bramce Radosław Przesmycki podał piłkę wprost pod nogi rywala, który bez problemu umieścił ją w siatce. Tygrys zdobył jeszcze jednego gola po szybko wyprowadzonym kontrataku. Przyjezdnych stać było jedynie na gola honorowego, którego w samej końcówce strzelił niezawodny Przemysław Domalewski.

Okazję do rehabilitacji piłkarze z Małkini będę mieli już 19 sierpnia, kiedy przed własną publicznością podejmą Sęp Żelechów. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 17.

Tygrys Huta Mińska - MKS Małkinia 4:1 (2:0)
Bramka: Przemysław Domalewski

MKS: Przesmycki Radosław - Giziński Cezary (46. Tarnowski Radosław), Rościszewski Mariusz, Gromek Paweł, Sokołowski Mariusz - Padewski Emil (75. Ruciński Przemysław), Sadowski Maciej (65. Gromek Łukasz), Najgrodzki Adam, Jakubik Paweł (46. Imiński Arkadiusz), Borowy Arkadiusz - Domalewski Przemysław