Udany rewanż piłkarzy z Małkini (zdjęcia)

P. Nowak
Arkadiusz Imiński wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Adam Najgrodzki. P. Nowak
Kolejne zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli w siedleckiej lidze okręgowej piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego. W meczu 4. kolejki pokonali 1:0 LKS Ostrówek.
MKS Małkinia - LKS Ostrówek

Wybiegającym na murawę piłkarzom kibice przypomnieli przed meczem o dwóch porażkach, jakich doznał w poprzednim sezonie z tym zespołem Małkiński KS. Szczególnie o jesiennej porażce 0:6 na boisku w Małkini. Wszyscy oczekiwali więc rewanżu i plan ten się powiódł, choć emocji nie brakowało do samego końca.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z animuszem przeprowadzając kilka bardzo groźnych akcji, ale ich strzały nie znalazły drogi do bramki. Po kwadransie gra się wyrównała. Obydwie drużyny przed przerwą stworzyły jeszcze po kilka okazji strzeleckich, ale gole w pierwszej połowie nie padły.

Po zmianie stron nieco więcej z gry mieli gospodarze, ale ciągle brakowało gola, który dał by zwycięstwo. Dopiero w 67. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Arkadiusz Imiński, a jego rajd z piłką przerwali faulem w polu karnym obrońcy. Podejmujący w całym meczu kontrowersyjne decyzje sędzia tym razem nie miał wątpliwości i od razu wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Adam Najgrodzki i celnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie.

Odpowiedź gości mogła być błyskawiczna, bowiem już minutę później piłka po ich akcji o centymetry minęła słupek bramki Radosława Przesmyckiego. W samej końcówce przyjezdni rzucili jeszcze wszystkie siły do ataku, chcąc doprowadzić do remisu. Podopieczni trenera Zbigniewa Suchodolskiego utrzymali jednak prowadzenie do końcowego gwizdka i zdobyli komplet punktów. Z dorobkiem 7 oczek zajmują w tabeli 5. miejsce. W najbliższą środę o kolejne punkty zagrają na wyjeździe z Orłem Unin.

MKS Małkinia - LKS Ostrówek 1:0 (0:0)
Bramka: Najgrodzki Adam 68.

MKS: Przesmycki - Sokołowski, Sadowski, Rościszewski (85. Tarnowski), Gromek P. - Padewski, Najgrodzki, Jakubik (65. Giziński), Borowy (65. Gromek Ł.) - Domalewski, Imiński