Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kurpiowski Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrołęce oficjalnie rozpoczęty. 6.12.2023 - dzień pierwszy: zakupy, występy i zdjęcia z Mikołajem

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
- Świetna impreza, tego nam w Ostrołęce brakowało - często słychać było taką opinię w środowe popołudnie 6 grudnia 2023 na Starym Mieście w Ostrołęce. To właśnie tu do 10 grudnia potrwa Kurpiowski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Pierwszy Kurpiowski Jarmark Bożonarodzeniowy uroczyście otwarty został tuż po godz. 15.00.

- Mam nadzieję, że ta inicjatywa przypadnie państwu do gustu - zaczął Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki. - Staraliśmy się jak mogliśmy, to jest praca dziesiątek pracowników urzędu miasta oraz jednostek podległych. Wszystkim bardzo dziękuję - dodał i przekazał mikrofon Annie Mynyk, przewodniczącej Rady Osiedla Stare Miasto, która złożyła do Budżetu Obywatelskiego wniosek o przygotowanie świątecznego jarmarku w Ostrołęce i wniosek ten zyskał poparcie sporej grupy mieszkańców miasta, a co za tym idzie - doczekał się realizacji.

- Faktycznie rada osiedla była pomysłodawcą tego projektu, ale, panie prezydencie, chciałabym przypomnieć, że już cztery lata temu rozmawialiśmy na temat organizacji takiego wydarzenia, ale niestety splot wielu niefortunnych zdarzeń spowodował, że to zostało odsunięte w czasie. Rada osiedla zawsze chciała, żeby Stare Miasto, które jest sercem Ostrołęki, tętniło życiem, miał swój charakter, atmosferę. I to przedsięwzięcie doszło do skutku także dzięki państwu - zwróciła się do ostrołęczan. - Bo państwo gremialnie zagłosowali na ten projekt. Chciałabym też podziękować Młodzieżowej Radzie Miasta, która w kontrze nie postawiła żadnego projektu i poparła nasz, bo na pewno byśmy z nimi przegrali. Zapraszam państwa do udziału w tym wydarzeniu, myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jarmark oficjalnie uważam za otwarty.

Pół godziny później na plac Bema zajechał Święty Mikołaj ze swoją świtą (sanie, z uwagi na brak śniegu, były na lawecie). Zanim się pojawił, przed domkiem, gdzie można było sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem, ustawiła się długa kolejka chętnych.

Jak wygląda Kurpiowski Jarmark Bożonarodzeniowy?

Ulica Głowackiego (od skrzyżowania z Gomulickiego w stronę ratusza) jest deptakiem - stoją tam stragany, gdzie można kupić przeróżne przedmioty w większości wykonane przez młodszych i starszych twórców.

Kolejne budki ustawione są na placu Bema (przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki oraz Farną) - tutaj jest strefa gastronomiczna. Na wysokości Galerii Ostrołęka jest scena, a tuż przy pomniku gen. Bema - chatka Mikołaja oraz zagroda ze zwierzętami.

Gdyby komuś zrobiło się zimno, w pobliżu ratusza ustawione są koksowniki.

Do 10 grudnia na placu Bema, a także w Galerii Ostrołęka i Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie wiele atrakcji. Oto harmonogram na 7.12.2023

TYGODNIK OSTROŁĘCKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki