Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydaci na wójtów gmin powiatu ostrołęckiego. Oni już zadeklarowali start w wyborach samorządowych w kwietniu 2024

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 Fot. Adam Jankowski/Polska Press
W powiecie ostrołęckim kilkanaście osób publicznie zadeklarowało, że będzie (lub nie zamierza) ubiegać się o stanowisko burmistrza czy wójta. Kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast można zgłaszać do 14 marca do godz. 16.00. A do 4 marca (do godz. 16.00) jest możliwość zgłaszania list kandydatów na radnych.

Myszyniec

31 stycznia 2024, na sesji Rady Miejskiej w Myszyńcu, burmistrz Elżbieta Abramczyk poinformowała, że nie wystartuje w wyborach na urząd burmistrza miasta i gminy Myszyniec.

To była trudna decyzja, więc podjęcie jej zajęło mi trochę czasu, gdyż jestem osobą bardzo odpowiedzialną. Ale w pewnym momencie, każdy z nas powinien (czasami musi) zadać sobie pytanie: co jest dla mnie najważniejsze. Myślę, że wszyscy zgodzicie się, iż w życiu najważniejsze jest zdrowie. Kierując się tym, i w niedalekiej przyszłości odejściem na emeryturę, taką właśnie decyzję podjęłam. Praca w Urzędzie i służba mieszkańcom to było dla mnie ogromne wyzwanie, któremu mam nadzieję sprostałam. Swoje zadania i obowiązki starałam się wypełniać rzetelnie i z ogromnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Różnorodność tych działań, inwestycji była bardzo duża, Myszyniec bardzo zmienił się na przełomie tych 5 lat, ale jest jeszcze wiele do zrobienia - uzasadniała między innymi w poście, który zamieściła w mediach społecznościowych.

3 lutego w mediach społecznościowych Daniel Walijewski, sekretarz miasta i gminy, obwieścił, że będzie ubiegał się o fotel burmistrza.

Daniel Walijewski ma 43 lata, wychował się w Myszyńcu. Od 20 lat pracuje w Urzędzie Miejskim w Myszyńcu.

Lubię rozmawiać z ludźmi i umiem słuchać ludzi. Jestem zwolennikiem pracy zespołowej, która pobudza kreatywność oraz daje możliwości wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń - napisał między innymi.

Sławomir Ceberek - radny powiatowy obecnej kadencji - także ubiega się o stanowisko burmistrza Myszyńca
Moje doświadczenie zawodowe i samorządowe, wieloletnia praca na rzecz gminy oraz znajomość środowiska lokalnego, którego jestem częścią, będą pomocne w realizacji tego zamierzenia. Zajmę się przede wszystkim potrzebnymi inwestycjami, aby cały czas podnosić jakość życia wszystkich mieszkańców - napisał 14 lutego 2024 na FB.

Stanisław Ścibek - 58 lat, zastępca burmistrza. 16.02.2024 na FB napisał m.in.: "Poziom wykształcenia, doświadczenie samorządowe, uczciwość, pracowitość, rozwaga i odwaga - to najlepsze gwarancje dalszego rozwoju Gminy Myszyniec, dla dobra jej mieszkańców".

Czerwin

8 lutego 2024 kandydowanie na wójta oficjalnie zapowiedziała Marzena Przeździecka.
Jak napisała w mediach społecznościowych, od 24 lat mieszka w gminie Czerwin, od 18 lat działa społecznie.

15 lutego na FB zamiar kandydowania na wójta gminy Czerwin ogłosił Adrian Dzięgielewski.
W wyborach na wójta Gminy Czerwin startuję nie dlatego, że jest taka okazja, ale dlatego żeby zmierzyć się z problemami, które ograniczają naszą gminę i z trudnościami, które utrudniają nam codzienne życie. Wybór na wójta nie traktuję jako celu, ale jako środek do realizacji celów, który przyczyni się do rozwoju gminy. Nie mieszkam w tej Gminie, ale tutaj mieszkają moi najbliżsi i przyjaciele, tutaj prowadzę swoją działalność i płacę podatki. Stąd dobro naszej gminy i jej przyszłość leży mi na sercu - napisał między innymi.

Olszewo-Borki

11 lutego 2024 Krzysztof Szewczyk oznajmił, że zamierza ubiegać się o stanowisko wójta gminy Olszewo-Borki. Był wójtem tej gminy w poprzedniej kadencji.

21 lutego 2024 o kandydowaniu na stanowisku wójta tej gminy poinformował Krzysztof Grala - obecny przewodniczący rady gminy.

Baranowo

15.02.2024 Janusz Obrębski oficjalnie ogłosił start w wyborach na wójta gminy Baranowo. Janusz Obrębski jest przewodniczącym Rady Gminy Baranowo.

16.02.2024 urzędujący wójt Henryk Toryfter poinformował, że nie będzie się ubiegał o reelekcję.
Powodów tej decyzji jest kilka. Są to względy rodzinne i zdrowotne, ale głównym powodem jest potrzeba przekazania władzy w gminie młodszemu pokoleniu, które jest gotowe przejąć władzę w Gminie Baranowo i jest gwarantem utrzymania gminy na ścieżce rozwoju. Jestem wójtem już pełne 21 lat i zauważyłem, że część młodych ludzi już mnie nie zna, pora więc na młodsze pokolenie.
Nie będę więc wójtem, wybieram się natomiast do powiatu. Będę startował na radnego do Rady Powiatu Ostrołęckiego.
- napisał m.in. na FB.

17 lutego 2024 chęć ubiegania się o stanowisko wójta tej gminy oficjalnie potwierdził Marcin Wołosz
Od ponad 17 lat jestem związany zawodowo z Gminą Baranowo, a od dzieciństwa rodzinnie, ponieważ tu mieszka moja Rodzina i stąd pochodzą moi Dziadkowie oraz Mama. Pracę na terenie gminy rozpocząłem w 2006 roku w Zakładzie Mleczarskim, a w 2008 roku przeszedłem do pracy w Urzędzie Gminy - napisał na FB.

Kadzidło

10.02.2024 informację o kandydowaniu zamieścił na FB Dariusz Łukaszewski - obecny wójt gminy Kadzidło. Ma 56 lat, wykształcenie wyższe. Bezpartyjny.

Do walki o fotel wójta gminy Kadzidło zgłosił także akces Sylwester Parzych.
- Od urodzenia związany jestem z gminą Kadzidło. Stąd pochodzę, tu mieszkam i pracuję - mówi o sobie. - Nie jestem politykiem czy urzędnikiem, nie należę do żadnej partii.

16 lutego 2024 do grona kandydatów na stanowisko wójta tej gminy dołączyła także oficjalnie Anna Śniadach.

Lelis

Już w listopadzie 2023 roku publicznie zapowiedział start w wyborach na wójta tej gminy Kamil Stepnowski - gminny radny, do niedawna także sołtys Aleksandrowa.

Rzekuń

16 lutego 2024 w mediach społecznościowych chęć ubiegania się o reelekcję obwieścił Bartosz Podolak - wójt gminy Rzekuń.
Z ogromnym szacunkiem i radością chciałbym poinformować, że w nadchodzących wyborach samorządowych będę ubiegać się o urząd Wójta Gminy Rzekuń na kolejną kadencję. Pragnę wspólnie z Wami przez następne lata budować lepszą przyszłość Naszej Małej Ojczyzny - napisał.

W większości gmin powiatu ostrołęckiego o reelekcję będą się ubiegać obecni wójtowie.

Kandydaci zaczynają spotkania z mieszkańcami i prezentacje programów wyborczych oraz kandydatów do rad gmin, którzy startują z ich komitetów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki