Kadzidło. Dwaj młodzi mężczyźni oskarżają policjantów o brutalne pobicie (zdjęcia)

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Eliasz zrobił obdukcję. Lekarz stwierdził u niego następujące obrażenia: "krwiak okularowy oczodołu lewego, krwiak małżowiny usznej prawej, liczne liniowe otarcia ramienia prawego, obrączkowe otarcia obu nadgarstków rąk, rozległe krwiaki obu ud, drobne krwiaki łydki lewej”. Fot. B. Modzelewska
- Tam zostałem popchnięty na podłogę - relacjonuje Eliasz. - Jeden z policjantów przytrzymywał mnie, a pozostali bili pałami. Łukasza bili w innym pomieszczeniu. Słyszałem, jak krzyczał - mówi.
Kadzidło. Dwaj młodzi mężczyźni oskarżają policjantów o brutalne pobicie (zdjęcia)
Fot. B. Modzelewska

(fot. Fot. B. Modzelewska)

Eliasz miał rozległe siniaki na udach, Łukasz - na tyłku. Obaj twierdzą, że zostali brutalnie potraktowani przez policjantów. Uważają, że ostrołęccy funkcjonariusze nadużyli swoich praw.

- Zakuli nas w kajdanki, tłukli pałkami, prysnęli w oczy gazem łzawiącym - opowiadają wzburzeni.

- Obaj panowie zachowywali się wulgarnie, arogancko, agresywnie i nie reagowali na polecenia policjantów, więc funkcjonariusze musieli podjąć środki przymusu bezpośredniego - tłumaczy nadkom. Janusz Pawelczyk, komendant miejski policji w Ostrołęce.

My się tylko spokojnie bawiliśmy

20-letni Łukasz Kostrzewa i 23-letni Eliasz Klimek, tak jak setki młodych ludzi, przedostatni weekend czerwca spędzili na Weselu Kurpiowskim w Kadzidle. W nocy z soboty na niedzielę była tam dyskoteka.

- Staliśmy sobie spokojnie na boisku, gdzie odbywała się impreza, kiedy nagle podeszło do nas 6-7 policjantów - opowiada Eliasz. - Bez słowa zaczęli nas obu popychać, po czym, ni z tego ni z owego, skuli mnie w kajdanki i zaprowadzili do radiowozu. Zbiegło się kilkoro znajomych i pytali policjantów, dlaczego mnie zabierają. Nie odpowiedzieli. Po chwili do samochodu wrzucili skutego Łukasza. Funkcjonariusz Ś. z Posterunku w Kadzidle prysnął nam w oczy gazem i zamknął drzwi samochodu.

Mówią, że w radiowozie spędzili około dwóch godzin. Potem trafili na kadzidlański posterunek.

- Tam zostałem popchnięty na podłogę - relacjonuje Eliasz. - Jeden z policjantów przytrzymywał mnie, a pozostali bili pałami. Łukasza bili w innym pomieszczeniu. Słyszałem, jak krzyczał - mówi.

Ok. godz. 5.00 Eliasz opuścił posterunek. Łukasz został. Przewieziono go do Ostrołęki, osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. W niedzielę, ok. godz. 14.00, opuścił "dołek".

Mama Łukasza nie kryje zdenerwowania.

- Zapytałam policjanta, dlaczego mój syn został zatrzymany. Usłyszałam, że szczał pod płotem i używał brzydkich słów. Przecież to się w głowie nie mieści! Jak policja może tak traktować ludzi! - kobieta jest oburzona. - Mój syn po tym zdarzeniu dwie noce nie mógł spać, leki przeciwbólowe brał jeszcze drugiego dnia.

Eliasz zrobił obdukcję. Lekarz stwierdził u niego następujące obrażenia: "krwiak okularowy oczodołu lewego, krwiak małżowiny usznej prawej, liczne liniowe otarcia ramienia prawego, obrączkowe otarcia obu nadgarstków rąk, rozległe krwiaki obu ud, drobne krwiaki łydki lewej".

Dostał pięciodniowe zwolnienie lekarskie. Obrażenia Łukasza były mniej dotkliwe.

Łukasz jest tegorocznym maturzystą, Eliasz studiuje i niedawno zaczął swoją pierwszą pracę. Obaj są zszokowani postępowaniem policjantów.

- A najgorszy był funkcjonariusz Mikołaj Mróz - mówi Łukasz. - On mnie bił, znam jego nazwisko, bo zapytałem.

Szarpał mundury, był arogancki

Policja podaje inną wersję weekendowych wydarzeń z udziałem Eliasza i Łukasza.
"W nocy z 19/20.06.2010 r., podczas trwania imprezy "Wesele Kurpiowskie" policjanci z PP w Kadzidle oraz KMP w Ostrołęce kilkakrotnie podejmowali interwencje w stosunku do osób zakłócających porządek (szarpiących się) podczas trwającej imprezy" - napisał w mailu do naszej redakcji nadkom. Janusz Pawelczyk, komendant miejski policji w Ostrołęce. - "W czasie jednej z tych interwencji, przywracającej spokój i porządek, około godziny 2.35 do interweniujących policjantów podbiegł mężczyzna, który, używając słów wulgarnych i gróźb, usiłował przeszkodzić w przeprowadzeniu interwencji, szarpiąc policjantów za mundury i odciągając ich od osób, w stosunku do których podejmowali interwencję. Mężczyzna ten został pouczony o obowiązku zachowania się zgodnego z prawem oraz o tym, że jego postępowanie nosi znamiona wykroczenia. Mężczyzna ten nie reagował na pouczenia, nadal zachowując się wulgarnie, arogancko i agresywnie."

Obszerny materiał na ten temat znajdziecie w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego.

Kadzidło. Dwaj młodzi mężczyźni oskarżają policjantów o brutalne pobicie (zdjęcia)
Fot. B. Modzelewska

(fot. Fot. B. Modzelewska)

Koronawirus mniej groźny niż grypa?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 114

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

x
x=y=x

Tagi: Policja, Prosto z Polski
Nietykalny policjant zawieszony. Po miesiącu
wczoraj, 22:30 JS / Prosto z Polski TVN24

Miesiąc zajęło Komendantowi Policji w Ostrołęce zawieszenie w czynnościach służbowych funkcjonariusza, który po pijanemu próbował zaatakować butelką wódki mężczyznę na stacji benzynowej - donosi program "Prosto z Polski". To nie jedyny jego wybryk, bo tego samego wieczoru pijany policjant prowadził samochód.

Mimo zawieszenia w czynnościach służbowych, funkcjonariuszowi do tej pory nie zostało odebrane prawo jazdy, choć już w zeszłym tygodniu wnioskowała o to prokuratura. Niespodziewanie sam zainteresowany zaskarżył tą decyzję.

Zobacz cały materiał: Nietykalny policjant zawieszony. Po miesiącu

j
ja

Wypowiedz Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.
Nie ma cenniejszych dóbr chronionych przez prawo niż życie i zdrowie człowieka.Zachowania,które godzą w to dobro skutkując tak poważnym i prawdopodobnie nieodwracalnym uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego,który zaważy na całym jego dalszym życiu,muszą się spotkać z surową reakcją wymiaru sprawiedliwości.Żadnym usprawiedliwieniem nie może być nawet jeżeli czynności dowodowe potwierdziły by tę okoliczność,wcześniejsze zachowanie pokrzywdzonego.Od egzekwowania naruszeń prawa są organy ścigania i służby porządkowe,a prawo nie pozwala na dawanie nauczki komukolwiek.Kto bije człowieka,działając przy tym w warunkach istotnej przewagi,gdyż współdziałając przy biciu z inną osobą,w sposób prowadzący pokrzywdzonego na oddział intensywnej terapi,musi się liczyć z tym,że zostanie rozliczony za bandycki rezultat swego zachowania z całą surowością obowiązującego prawa.

Jak wynika z tej wypowiedzi policja również nie może nikomu dawać nauczek w przypadku gdy ten jest już obezwładniony.

w
wlasciciel kadzidla

ELIASZKU dlaczego nie zadzwoniles kiedy dziala ci sie krzywda wiesz przeciez ze bym cie obronil. twoj wlasciciel

l
leon

Brawo POLICJA te gnoje tylko przy rodzicach udają niewinniątka ,a po wyjściu na ulicą pokazują prawdziwą fizjonomię

L
Leon
je***e psy, kozaczą bo mają na sobie mundur a bez niego są niczym. to pier***one tępe strzały które idą do policji bo nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem. nawet do łopaty się nie nadają a pełnią funkcje publiczne? Mają orzełka na czapie i myślą że są ponad prawem? co to ku*** ma być? przecież mogli ich zabić!! i za co? bo podobno używali wulgarnych słów? szarpali się? ciekawe z kim? ze sobą... skoro był skuty a ich było tylu to co on mógł zrobić jeden z drugim? a pałowali ich sądząc po zdjęciach konkretnie. przecież to jest chore!!! ciekawe co by się działo jak by spałowali dziecko kogoś kto ma pozycję np. prezydenta miasta czy kogoś tam. ciągali ich za mundury? już to widzę chłopak studiuje więc nie jest jakimś tam blokersem-dresem i na pewno nie jest głupi, tym bardziej że podobno był trzeźwy. przeczytajcie artykuł niżej o jakimś tam menelu, przeczytajcie komentarze a kto nie jest tępy ten zrozumie że wcześniejsze komentarze były autorstwa psów które chciały urobić opinie społeczną na ten temat. Jebać pier***one psy, szmaty i ku***. Sram na was a mam już 45 lat i trochę na ten temat wiem. brakuje tylko obitych pięt żeby cofnąć się w czasy komuny!! BRavo
b
bebo

Po raz kolejny czytam o bandytach w mundurach policyjnych i oczywiście sa oni bronieni przez przełożonych, którzy nic zlego nie widza w ich zachowaniu. Czyli nalezy mówić o bandyckiej mafii, która jest zdolna do ciężkich pobić pod byle pretekstem. Można było obezwładnić i przekazać sądowi do ukarania, ale radośniej dla bandziorów było pobić pałami skutych kajdankami?! Zboczeńcy i psychole w mundurach policji powinni być podwójnie ukarani za to, razem ze swoimi szefami, tolerującymi takie zachowania!!! Ja daję sobie radę z napastnikami bez kajdanek i bicia pałą, więc dlaczego policjanci biją już obezwładnionych?

a
arogancki
Wiedząca- czy Ty znasz bliżej tych chłopców? Sugerujesz, że to dilerka? Od znajomego dowiedziałam się o aroganckim zachowaniu jednego z nich nie tylko na tej imprezie ale i w innych miejscach publicznych...

I co mi przyszło do głowy jeszcze... DLACZEGO MŁODZIEŻY (przy badaniu na spożycie alkoholu) NIE BADA SIĘ NA OBECNOŚĆ NARKOTYKÓW???! Jestem absolutnie za tym aby to robić!

I co z tego że jest arogancki?? Ty jesteś spokojna i co?? Też powinni cię spałować! Arogancja wynika z egocentryzmu a egocentryzm rodzi się z inteligencji no nie? więc o czym ty ku*** tutaj piszesz. napisz coś konkretnego a nie słyszałam.. znajomy... itd. to są pomówienia i to też jest karalne i także aroganckie, więc teraz policja może cię spokojnie spałować tak? mój znajomy mówił że jesteś kurwą i co to znaczy że jesteś? każdy ma wrogów i przyjaciół. jak nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj albo napi9sz co myślisz na podstawie informacji zawartych w artykule a z nich wynika że policja złamała prawo i koniec.
g
gość

Wysłać tych panów do Afganistanu zamiast żołnierzy niech się tam wykażą w pałowaniu talibów.

g
gość

Wysłać tych panów do Afganistanu zamiast żołnierzy niech się tam wykażą w pałowaniu talibów.

p
prawy
Twoja wypowiedź tak naprawdę wiele wyjaśnia...

Właśnie niczego nie wyjaśnia!! Jak policja jest taka zajebista to czemu niczego do tej pory nie udowodniła co? Tą są jakieś urojenia? W Kadzidle wszyscy piją a w szczególności młodzi ludzie bo tu nie ma co robić? Może byś ich nie musiała mijać na ulicy gdyby w kadzidle było wydzielone do tego picia miejsce tylko nie tam jakaś zje***a pizzeria gdzie pewnie nawet w kiblu jest kamera, trefna wódka i do tego czynne do 22. co to ma być. Oskarżacie ich o narkotyki? skoro wszyscy są tego tacy pewni to czemu jeszcze ich nie zamknęli co? jesteście bandą prowincjuszy którzy bazują na jakiś plotkach lub własnych subiektywnych odczuciach które nie są niczym poparte i wygląda na to że są błędne!!! oni po prostu tak wyglądają i co mają nie wychodzić z domu? Czy któryś z nich napadł kiedyś na kogoś, ukradł coś bądź zniszczył? jak by tak było to by wszyscy o tym wiedzieli. więc przestańcie gadać głupoty i skupcie się na faktach. PROSTACTWO!!!
s
spokojna
No to powiem Ci krótko: Twojego dziecka na pewno nie spotka nic takiego pod warunkiem, że jak ognia będzie unikać obu biednych chłopców i ich kolegów. Jak ognia!Piszesz, ze boisz się przejść obok palących, pijących i dodaj: ĆPAJĄCYCH.A skąd ćpuny mają swoje działki? No właśnie...Jak ognia!

Twoja wypowiedź tak naprawdę wiele wyjaśnia...
G
GOŚĆ

Po co ich lać lepiej za karę ulice niech idą sprzątać, to może prędzej sie rozumu nauczą

e
ewa

super,niech tak dalej trzymają PANOWIE POLICJANCI.CWANIACZKÓW LAĆ I PATRZEC CZY RÓWNO PUCHNIE.

s
spokojna

Wiedząca- czy Ty znasz bliżej tych chłopców? Sugerujesz, że to dilerka? Od znajomego dowiedziałam się o aroganckim zachowaniu jednego z nich nie tylko na tej imprezie ale i w innych miejscach publicznych...

I co mi przyszło do głowy jeszcze... DLACZEGO MŁODZIEŻY (przy badaniu na spożycie alkoholu) NIE BADA SIĘ NA OBECNOŚĆ NARKOTYKÓW???! Jestem absolutnie za tym aby to robić!

x
xxxx

do wszytskich swiadków zajścia
proponuje idac sie do sadu i powaidomic iz bylo sie swiadkiem prezkroczenia uprawnien przez policje tylko przypominam ze skladanie fałszywych zeznan jest karane pozdrawiam

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3