Juniorzy Ostrovi przegrywają z outsiderem ligi (zdjęcia)

Gospodarze już w pierwszych minutach mogli zdobyć bramkę, ale piłka trafiła w słupek. P. Nowak
Z pewnością nie będą miło wspominać ostatniego ligowego spotkania juniorzy młodsi Ostrovi Ostrów Mazowiecka. W sobotę, 24 września ulegli na własnym boisku ostatniej drużynie rozgrywek, Błękitnym Raciąż 1:3.
Juniorzy mlodsi: KS Ostrovia - Blekitni Raciąz

Juniorzy młodsi: KS Ostrovia - Błękitni Raciąż

Przed meczem wydawało się, że rywal nie będzie zbyt wymagający. Wszak we wcześniejszych 5 meczach Błękitni zanotowali 5 porażek, zaś Ostrovia miała na swoim koncie komplet zwycięstw.

Gospodarze przystąpili do meczu nieco wybici z meczowego rytmu. Przez wycofanie się kilku drużyn z rozgrywek, ostatnie spotkanie o punkty rozegrali miesiąc temu. Trener Bernard Pietkiewicz dał szansą występu od pierwszych minut piłkarzom, którzy najczęściej pełnią rolę rezerwowych.

W pierwszych minutach "Kaesiacy" stworzyli kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia, ale nie wykorzystali ich. Z biegiem czasu coraz bardziej uwidaczniał się brak zgrania czy dokładności. W dodatku błąd przytrafił się defensywie i to goście objęli prowadzenie. Przed przerwą wyrównał Łukasz Kuczyński.

Tuż po zmianie stron wydawało się, że gole dla przeważających żółto-zielonych są tylko kwestią czasu. Bramkę zdobyli jednak przyjezdni, podcinając tym samym skrzydła Ostrowiakom. Miejscowi próbowali gonić wynik, ale grali chaotycznie i niedokładnie. Rozluźnienie w ich szykach obronnych wykorzystali ponownie Błękitni i strzelając bramkę na 1:3 ustalili wynik potyczki.

Drużyna Pietkiewicza doznała pierwszej od 16 miesięcy porażki na własnym boisku. Goście dali tym samym bolesną lekcję futbolu grającym efektownie, ale nie zawsze efektywnie młodym piłkarzom z Ostrowi.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Błękitni Raciąż 1:3 (1:1)
Bramka dla Ostrovi: Kuczyński Łukasz

Ostrovia: Grabowski Krzysztof, Ostrówka Jakub, Socik Szymon (40. Wiśniewski Paweł), Kryszpin Damian (30. Smakosz Michał), Han Tomasz, Popowski Paweł, Zapatka Jakub, Legacki Mateusz (30. Ruciński Mateusz), Wareszczuk Maciej (40. Lipski Daniel), Grądzki Tomasz, Kuczyński Łukasz

Wyniki pozostałych spotkań 7. kolejki ligi okręgowej:
MKS Przasnysz - Wkra Bieżuń 5:3, Tęcz Łyse - Wkra Radzanów 1:4, Mławianka Mława - Żbik Nasielsk 3:0, MKS Szreńsk - pauza, Orz Goworowo - pauza.