Korona Ostrołęka wiceliderem IV ligi! [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Wojciech Skorupka strzelił pierwszą bramkę dla Korony
Wojciech Skorupka strzelił pierwszą bramkę dla Korony Michał Kowalczyk
Korona Ostrołęka awansowała na fotel wicelidera IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Marcina Truszkowskiego pokonali w meczu 9. kolejki ekipę Błękitnych Raciąż 2:0.

Mecz można podzielić na dwa etapy: w pierwszej połowie gospodarze mieli problem z kreowaniem gry, a wszystko przez mocno cofniętą ekipę Błękitnych. Co więcej, to przyjezdni mieli lepsze okazje do strzelenia bramki, ale Korona miała albo Andrzeja Łyzińskiego (dwie piękne parady), albo szczęście (Piotr Strzeżysz wybijający piłkę z linii bramkowej). Do przerwy 0:0, ale już minutę po wznowieniu gry obejrzeliśmy gola numer jeden.

Strzelili go piłkarze Korony. Wojciech Skorupka oddał silne uderzenie w kierunku bramki, błąd popełnił Błażej Kokosiński i żółto-niebiescy prowadzili 1:0. Później było jeszcze lepiej: Korona całkowicie zdominowała boiskowe wydarzenia, a udokumentowała to golem Kowalkowskiego w 53. minucie. Skończyło się wynikiem 2:0, co bardzo ucieszyło piłkarzy Korony - zostali oni bowiem nowym wiceliderem IV ligi mazowieckiej. Przez moment wydawało się nawet, że będą liderować w tabeli, ale do akcji wkroczył decydujący w takich momentach regulamin.

Korona Ostrołęka - Błękitni Raciąż 2:0 (0:0)
Bramki: 46' Skorupka, 53' Kowalkowski

Korona: Łyziński - Dzbeński, D. Jastrzębski, Skorupka, Kowalczyk, Strzeżysz (86' Gąska), Kraska (83' Górski), Laska (60' Dzwonkowski), K. Jastrzębski (67' Drężewski), Kowalkowski (79' Nosek), Olesiński (72' Staszczuk).

15Błękitni Raciąż84

Aktualizacja: Sporo wątpliwości od wczoraj budzi ligowa tabela, bowiem pierwsze trzy drużyny mają na swoim koncie 17 punktów. Najlepszy bilans bramkowy ze wszystkich zespołów ma Korona Ostrołęka, ale... liderem nie jest. Klucz do rozwiązania tej zagadki jest w regulaminie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Aby odnaleźć rozwiązanie, trzeba się w niego dobrze zagłębić.
§23 pkt 2 regulaminu MZPN mówi: Przy więcej niż dwóch zespołach (z jednakową liczbą punktów) przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między zainteresowanymi drużynami, kierując się kolejno zasadami podanymi w ust 1) w punktach a, b, c, d oraz e. We wspomnianym ustępie 1. czytamy, że najbardziej liczą się mecze bezpośrednie między zainteresowanymi drużynami. Korona nie grała jeszcze z Wisłą II Płock i MKS Ciechanów, ale te drużyny zagrały już między sobą, MKS wygrał 2:0. Dlatego też MKS Ciechanów jest liderem z wygranym meczem w 'dodatkowej' tabeli, Korona jest druga - z czystym dorobkiem w dodatkowej tabelce, a na trzecim miejscu znajduje się Wisła II Płock z porażką.
Czytelnikom należą się wyjaśnienia i podpowiedź: na obecnym etapie rozgrywek tabela jest ciekawostką. Miłą, ale jednak ciekawostką - cieszy forma Korony Ostrołęka, ale kluczem do sukcesu będzie jej utrzymanie do końca sezonu.