Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jak grała Wielka Orkiestra

(ar)
W Ostrowi Na ostrowskich ulicach w niedzielę 11 stycznia od rana do godz. 16.00 kwestowało 126 wolontariuszy, zorganizowanych przez sztab WOŚP w Miejskim Domu Kultury.

W Ostrowi
Na ostrowskich ulicach w niedzielę 11 stycznia od rana do godz. 16.00 kwestowało 126 wolontariuszy, zorganizowanych przez sztab WOŚP w Miejskim Domu Kultury.
- Kwestowałyśmy z koleżanką, Natalią Grocholską, prawie osiem godzin - mówi Sylwia Łomzik z Gimazjum Publicznego nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. - W tym roku na szczęście pogoda była dużo lepsza niż przed rokiem, więc i ludzi na ulicach więcej. Większość wrzucała pieniążki do naszych puszek i chwaliła nas za chęć pomocy dzieciom, ale zdarzyło się kilka osób, które krzyczały, że zbieramy dla narkomanów i że Jurek Owsiak dorabia się cudzym kosztem. Było trochę przykro, ale cieszymy się, że mogłyśmy zbierać także w tym roku dla chorych dzieci.
Do godz. 18.00 w sztabie WOŚP naliczono 19.040,26 złotych.
Wolontariusze rozgrzewali się gorącą herbatą, pożywiali kanapkami przygotowanymi dzięki sponsorom - sklepowi mięsnemu pp. Elceserów z Kalinowa, piekarni pp. Łuniewskich, właścicielom sklepu Jarosz.
O godz. 18.00 pod ratuszem rozpoczęła się aukcja gadżetów i koncerty miejscowych zespołów, zakończone "światełkiem do nieba".

W Małkini
W niedzielny poranek wystartowało z GOK-u 50 wolontariuszy z puszkami WOŚP. O godz. 18.00 szef sztabu Andrzej Sadowski poinformował nas, że naliczono 6 tys. złotych, ale była to dopiero połowa opróżnionych puszek, które dotarły.
Zaś w Szkole Podstawowej nr 2 biały personel z Punktu Krwiodawstwa w Ostrowi Mazowieckiej od rana czekał na chętnych krwiodawców. Zgłosiło się ich ponad 100, oddali w sumie ponad 45 litrów krwi.
Na zakończenie XII Finału WOŚP w hali sportowej odbyła się aukcja gadżetów, pokaz karate i koncerty zespołów z Małkini, Sokołowa i Węgrowa.
Ile uzbierała młodzież w powiecie ostrowskim na ratowanie życia niemowląt - podamy dokładnie w następnym numerze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki